Tachográf kivételek?

2004.06.07. 12:09
Mi történik, ha a jármű elhagyja a telephely 50 km-es körzetét?
A 6/1990. rendelet 92. § 1. pontja szerint nem kell menetíróval felszerelni azt a járművet, amely a jármű telephelyétől számított 50 km-es körzetben történő mezőgazdasági áruszállítást végez.
Mi történik, ha a jármű elhagyja a telephely 50 km-es körzetét? Ebben az esetben megbüntethet a rendőr, ha van fent vonóhorog, vagy mivel a jármű súlya (Nissan Pickup) nem haladja meg a határt, nyugodtan lehet vele közlekedni?

Köszönettel
Várszegi Péter

Tisztelt Várszegi Úr!

Igen, a rendőr megbüntetheti, ill. feljelentheti.


Ha nem haladja meg a 3500 kg-ot az összsúly, akkor lehet vele közlekedni.

Tisztelettel:
Tanácsos