Megállás főútvonalon

2004.06.07. 12:24
Csak akkor lehet megállni, ha azt tábla jelzi?
Tisztelt TanácSOS!

Jól tudom, hogy főútvonalon csak akkor lehet megállni, ha azt tábla jelzi?

Tisztelettel:
Nagy Attila

Kedves Attila,

Főútvonalon megállni csak arra az időre szabad, amíg ott valaki kiszáll, vagy beszáll, és ezzel nem akadályozza a forgalmat.


Ha ezen túl akar megállni, hosszabb időre az már várakozás. A KRESZ. 41.§ 2.bek./b/ pontja szerint főútvonalon várakozni tilos. A KRESZ jó olvasmány, érdemes forgatni...:)

Tisztelettel:
Tanácsos