Két hete megjárta Franciaországot, azóta kapott új kardánkeresztet, most indultunk vele a tullni veteránbörzére. mármint a piros autóval, ami egy 1971-es Alfa Romeo GT Junior 1300
Fotó:
Ahogy általában, ez alkalommal is akadt némi probléma, ömlött a benzin - sajnos nem a motorba, hanem a földre. Gumicső-zsonglőrködéssel, egy óra elpazarlása után útnak tudtunk indulni - ez a május 18-i szombaton történt, reggel hat és hét között
Fotó:
Már Tullnban vagyunk, és hiába toltuk 130-140 között az öreget (néha többel is) a pályán, azért lecsúsztunk a hatalmas oldtimer-parkolóról. Ezért valahol a tullni Kőbánya-alsó megfelelőjén parkoltunk, a vásárváros szélén. Ez csak akkor lett igazi probléma, amikor a megvett, 3/4-es dugókulcskészletet el kellett cipelnem a kocsiig a börze végén
Fotó:
Ez az eladó autók parkolója - a nagylátószög szép, nagy, tiszta területet csinált az amúgy tömött placcból
Fotó:
Ilyet se látni mindennap: brazil gyártású Alfa 2300 luxuslimuzin a veteránparkolóban
Fotó:
Ennél hitelesebb nem is lehetne az ütött-kopott Jaguar XK120
Fotó:
Színorgia Toyota Celicából és Sunbeam Stilettóból
Fotó:
Nem hinném, hogy sok ilyen Nissan Cherry (bocsánat, Datsun 180) van még efféle épségben Európa útjain
Fotó:
Szönyek évadja: ki, mikor látott véletlenszerűen ennyit Talbotot egy rakáson?
Fotó:
Csak egy Datsun Cherry - a különlegesség a kis, ötbetűs felirat a kötényen
Fotó:
E30 M3-ból se volt hiány
Fotó:
Volkswagen Karmann-Ghia, de milyen? Se nem a kicsi, se nem a nagy... Aha, ez egy TC, tehát a brazil változat, amit Giugiaro rajzolt, rögtön kettő is belőle. Ez már az 1,6-os motort kapta, amivel széditő 138 km/h-s sebességre is képes volt
Fotó:
Nissan Pao, ugyanakkorról, a 80-as 90-es évek fordulójáról, amikor a Nissan Figaro is készült, s szintén retroautó. Micra K11-es alapokra épült, a Jalopnik talán legismertebb újságírójának, Jason Torchinskynek is van egy ilyen. Amerikában
Fotó:
Egy '79-es Mustang a dobozkorszakból, de legalább ötliteres V8-as viszi. 102 500 km-re hazudták és 8700 euróért mérték
Fotó:
Eredeti 195 ezret futott, 185 lóerős, kétvezétengelyes, 2,8-as sorhatossal hajtott 280E 11 ezer euróért. A típus árainak ismeretében nem is olyan rossz az ár
Fotó:
Az űrhorropornó: Nissan (Datsun) Fairlady, de még a 240Z előtti időszakból. Európában rettenetesen ritka madár az ilyen, mert a készlet nagy része Amerikába ment, egy másik adagja Ausztráliába, a többi Japánban rekedt. 1600-as, négyhengeres, 120 lóerős motor hajtja, 1966-ból származik. Csak a műszaki elemeit újították fel, a kaszniját még nem, s 18 900 eurót kértek érte, ami egyáltalán nem tűnik soknak, mert ez egy érdekes és baromi jó autó
Fotó:
Ezt az Antonov-motort magyarjaink szorgosan indítgatták, a közönség nem csekély rémületére (és egyben mulatságára is)
Fotó:
Évről-évre jobban beérik ez a forma: Alpine A310 V6 Turbo
Fotó:
Gyönyörűen megégett (vagy égetett) kipufogóvégek az Alpine-on
Fotó:
Már kezdik megkérni az árát: ezért az 1989-es, 65 ezret futott példányért 30 ezer eurót reméltek
Fotó:
A nyugati veterános kultúra egyik alappillére a Jaguar MkII, ez egy 1963-as autó 44 256 kilométerrel az órájában. 39 ezer volt az ára
Fotó:
Ennek a tesójával érkeztünk Tullnba, de azért a kék csoda egy kicsit komolyabb jószág: ez egy 1750-es GT, 40 ezer euróért
Fotó:
Nini, Zsiga! Állítólag 60 ezer kilométert futott és egy gazdás.Kértek is pénzt az 1977-es kocsiért: 7500 euró volt kiírva rá, ami közel két és félmillió forint
Fotó:
Ahhoz képest, milyen drága, azért már csipállott rendesen...
Fotó:
Sőt, még el se csiszolták rajta a vastag, utólagos kittet... Ejnye
Fotó:
BMW 320i kabriót, valaki? Még nem futott 50 ezret és csak 19 500-ba kerül...
Fotó:
Ahhoz képest, hogy szuperluxus, hogy régi és Rolls-Royce, nem is került sokba ez a Corniche 30 ezerért
Fotó:
Kicsit kopottas volt a bőr, de minden ott volt benne, a motor pedig selymesen duruzsolt
Fotó:
Egy autó, amit reálisan mért az eladó - aki mellesleg magyar volt. 3400 alkudható euró a '78-as Ascona B, ami ráadásul jó kocsi is. Egy új lökős kell rá mondjuk (vagy egyengetni kell), de még belseje is volt
Fotó:
Ez a furaság pedig egy Európában mindig is ritkának számító Mitsubishi Celeste GSR - alapja egyébként a Lancer volt. Attól még hogy ritka és hátsókerekes, én kicsit elképedtem a 18 ezer eurós árcédulán
Fotó:
Kicsit karcos, kicsit matt, de azért ez egy nem egy közérti alsó polcos példány, hanem egy 218 lóerős SLK320! Azért a 7900-at kicsit soknak érzem érte
Fotó:
Horpadt is, 387 ezret futott is, de azért a mérleg másik serpenyőjében ott van, hogy első tulajos, 500 SE, tolótetős, klímás és még az első széria. 8900-ért már erősen meggondolandó
Fotó:
Ilyen se sok van: Citroen CX25 GTI Turbo Prestige, tehát a nagyon erős, nagyon fullos, nagyon döbbenet-kivitel, 150 ezerrel a gépészetben. Nem is volt olcsó - 13 900 eurós cetli figyelt rajta
Fotó:
Egy rendes Walter Röhrl Edition Fiat 131-es fullra restaurálva. Még talán húzós érte a 22 ezer, de szerintem jövőre már nem lesz az, ahogy az olasz veteránok árának kúszását nézem
Fotó:
Istencsászár négyküllős kormánykerék egy MGB-ben
Fotó:
Nem gyári a Steyren az embléma, de kiváló elem
Fotó:
Ilyen futóművel (a hátsót kell nézni) hogy jött ez el idáig?
Fotó:
Mindig van Tullnban Batmobile (E9-es sport/versenykivitel), most ráadásul harci díszben került a lencse elé
Fotó:
Steyr-Puch Haflinger-dioráma. Ezekben a kéthengeres, léghűtéses bokszerrel hajtott kis terepjárókban igazi óramű a hajtás - kapcsolható diffik, kardánok, működtető rudak betömve egy központi csővázba
Fotó:
Az autó, ami nem létezhet: Tatra 603/1 még a három fényszóróval
Fotó:
A belseje egy budoárba oltott művészlak
Fotó:
Csehszlovákiában egy ponton betiltották a középső fényszórót, a Tatra pedig a háromlámpás kocsikat mind átépítette akkor négyfényszórósra. Hogy ez hogyan maradt meg, el se tudom képzelni
Fotó:
Igen, az a rajz egy gázturbina, és igen, mögötte az egy autó, amiben ilyen gázturbina adja a hajtást
Fotó:
Rover JET 1 - ez a P4-es szériából készült. A JET 1 1949-es elkészítésénél a Rovernél komolyan gondolták, hogy a jövőben akár gázturbina is hajthatja az autókat. Ebben egy 150 lóerős, 60 ezret pörgő Rover 2S-150 sugárhajtómű van, a kocsi 900 kiló, s 190 km/h-t tudott. Természetesen nem az eredeti (abból egy van, Angliában), hnem egy hajszálpontos másolat
Fotó:
Taxi-idill 170-es Mercedesszel és egy korai dízelmotorral
Fotó:
Lincoln Continental, de nem a Kennedy-gyilkos, hanem a sokkal ritkább kétajtós
Fotó:
Ilyen nincs is - megmaradt, nagyjából rozsdamentes Renault R16-kaszni
Fotó:
Későbbi fülkés Steyr-Puch Haflingerek mindenféle célokra
Fotó:
Mazda 1500 Luce 1971-ből. Mindig szokott ilyen is lenni Tullnban
Fotó:
A stand, ahol semmit nem tudtak eladni egyetlen magyarnak sem. Könnyen cserélhető rendszámtartók - Ausztriában (mint Európa több országában is) lehet egy rendszám több autóhoz
Fotó:
Idén 60 éves a Mini, Tullnban volt erről is alapos megemlékezés
Fotó:
Mini - messze
Fotó:
Fából készült vastraktor
Fotó:
Ilyen slamposan kiállni a közönség elé, nahát...
Fotó:
Ezek itt ragadtak a múlt század elejéről
Fotó:
Mazda Cosmo, pontosabban RX-5 kupé. ami gyönyörű (nekem)
Fotó:
Édestesók: Volkswagen K70 és NSU Ro80. Ha elárulom, hogy az első még NSU K70--nek készült, csak aztán másik emblémát kapott, akkor mindenki érti
Fotó:
Ilyen Citroen Ami sosem volt, egy kombiból készült majdnem ötven éve
Fotó:
Egy Dyane, amire szerintem többen vágynak, mint a gyári változatra
Fotó:
Űrből, de legalábbis 1982-ből érkezett Mazda 929 kupé
Fotó:
Egy amerikai, egy angol vékettő
Fotó:
Bokszer Alfák - szépen gyarapszik az értékük
Fotó:
Toyota Crown a hetvenes évek végéről
Fotó:
Idén ötvenéves a Ford Capri - nekik is jutott hely
Fotó:
Ez itt egy kicsit furcsa RS - a versenykivitelnek nem mindig négy ikerfényszórója volt?
Fotó:
Nyolc réteg króm a kabrió W111-es eutektikumaiban
Fotó:
Egy autó, amire kivételesen már majdnem stimmel a fehér oldalalú gumi - korban legalábbis mindenképpen. Más kérdés, hogy angol sportkocsin ritkán használtak ilyet, mert erősen csökkentette a machismót
Fotó:
Egy apró Jeep és egy háborús Dodge Weapon, amiből mi is elég sokat kaptunk a negyvenes években
Fotó:
A világ egyik legrondább autója és én imádom: Citroen Ami 6 - amúgy Kacsa-alapú
Fotó:
Aki nem hitte, hogy van ilyen, most jól nézze meg: Citroen 2CV Sahara, a kétmotoros. Igen, az orrában is van egy kéthengeres bokszer
Fotó:
Belül szinte átlagos 2CV, csak a váltó tövében magas a konzol
Fotó:
Végtelen pénzt ér egy eredeti DS Chapron
Fotó:
Érdemes megnézni a hátsó indexét
Fotó:
Csak bámultam: hogyan lehet, hogy ezek a hidrós Citroenek ott állnak egész nap, és nem eresztenek le. Aztán találomra benéztem az SM alá...
Fotó:
Egy harmincas évekbeli fekete Rollsnál nincs elegánsabb
Fotó:
Citroen-sor a kezdetektől
Fotó:
"It's got a cop motor, a 440 cubic inch plant, it's got cop tires, cop suspension, cop shocks, it is a model made before catalytic converters, it'll run good on regular gas"
Fotó:
"What do you say, is it the new Bluesmobile or what?"
Fotó:
Gräf & Stift 15 NH Grand Luxe luxuskocsi 1934-ből. Nálunk, Magyarországon is jártak Gräf & Stiftek akkoriban, igaz, azok főként autóbuszok és teherautók voltak
Fotó:
Ez meg hogy? Gyerekjáték-e vagy zsúrkocsi, ez itt a kérdés
Fotó:
Nincs valakinek szüksége két darab sirályszárnyas Merci-fékdobra? Nincs félmillió forint a kettő
Fotó:
Bogár-alkatrészekben, térdig
Fotó:
Egy igazán jó összerakós Aston DB6
Fotó:
Még mindig elég tágas a szabadtéri zsibvásár
Fotó:
Úgy látszik, a csicsázgatós őrület nemcsak a magyar ladásokat, hanem osztrák fiatos kuzinjaikat is utolérte, igaz, én három emblémát sose láttam még Zsiguli orrán. Persze anno egy ilyen felnigarnitúra is az elképzelhetetlen vágyálom magasságában lett volna
Fotó:
Kis babák, nyomógombos kilincs - ez bizony Fiat
Fotó:
Ős-motorblokkok garmada
Fotó:
Vajon miért lenne sokkal nagyobb bizalmam ehhez az osztrák Abarth-hoz, mint a kint árult, magyar kék autóhoz? Talán mert a látvány megvezet, ehhez például megvették a normális fényszórókarikákat és a kerekei is jól állnak (igaz, a felnik túl modernek)
Fotó:
Egy ilyen Yamaha RD 1500 euróért az ajándék kategória, még ha kopottas is. Még nem is nagyon
Fotó:
Itt lehetett kretén izzók közt válogatni
Fotó:
Egy utánfutónyi dinamó, generátor és indítómotor
Fotó:
Megvegyem, ne vegyem?
Fotó:
Magyarjaink is visznek az osztrákokhoz érdekeset
Fotó:
Ez a kedvenc pléhjáték-árusom
Fotó:
Nem vagyok benne száz százalékig biztos, hogy egy 170-es Mercit illik-e pimpelni, de ez elég jól nézett ki
Fotó:
Eredeti rádióhely-fedlapok a műszerfalba!
Fotó:
Egy csini VW transporteres installáció
Fotó:
Ha valakinek Faudi-fejek kellenének. Én ugyanebben a csarnokban inkább vettem négy kiló Mike Sanders üregvédő zsírt
Fotó:
Adieu, Tulln, 2020-ban ugyanígy
Fotó: