A Mini Cooper MK VII Lego-változata 1077 darabból áll, a még minibb verzió pedig ötvenkilencből. Talán a gyűjteményem legcukibb tagja.
A londoni emeletes buszokat senkinek nem kell bemutatni, Legóból többféle méret is van. Mindhárom külön szett, a legkisebb a Tower Bridge szett része, a középső és a legnagyobb önállóak. Előbbi 110 darabból áll, utóbbi kicsit részletesebb, teteje is levehető, sőt, még a jegyeket is elkérik beszálláskor. A 2017-ben megjelent szett 1686 darabos.
A VW T1 lakóautót az 1962-es modellről mintázták, nem is akárhogyan. Teteje neki is levehető, és belterét is nagyon alaposan lemásolták. Ezt 2011-ben adták ki.
A Bogár volt a VW legelső autómodellje, 1938-tól egészen 2003-ig gyártották. Ezen, plusz a 21 millió eladott példányon túl, a rajongók a Lego-változat megjelenése előtt a klasszikus autók közül leginkább a Bogarat akarták meglegósítani. Ezt egy szavazáson is tudatták a tervezőkkel, akik meghallgatták a kéréseket.
Ez a kevésbé érdekes, 2016-os verzió. Ettől függetlenül ez is baromi cuki.
Na ez a 2008-as kiadás, ami már jóval ritkább. Az is mutatja, hogy régebbi, hogy az autó domború elemei hagyományos kockákból vannak kirakva, nem úgy, mint az újabb készletben. Az autóhoz kis magyarázó tábla is jár.
És ez az abszolút ritka változat, mivel ilyen nincsen. Pontosabban nem lehet szettként megvásárolni, hanem külön kellett megvenni a darabokat, majd a kék modell használatija alapján összeraklni.
A Maersk Line a konténerszállítók Bugattija, több járművéből is készült Lego.
A Triple-E a leglátványosabb és egyben a legnagyobb Maersk Lego 1518 darabjával. A nem Lego változat 399 méter hosszú és 59 méter széles, a kockából épített 21 cm magas és 65 cm hosszú.
Ennek a darabnak a különlegessége, hogy kétszer adták ki, először 2004-ben, másodszorra pedig 2011-ben. 988 darabból áll.
A Maersk vonatát is 2011-ben adták ki, és 1234 darabból áll. Itt már minifigurákat is adtak hozzá.
Az Emerald Night is a különlegesebb darabok közé tartozik, és nem csak azért, mert kizárólag 2009 és 2012 között árulták. Boltban egyáltalán nem lehetett kapni (kivéve Ausztráliában) csak rendelni lehetett. Alapjáraton nem járt hozzá motor, de ízlés szerint utólag lehetett hozzá venni, ha valaki nagyon játszani akart vele.
A két vonat egymás mellett.
James Bond Aston Martinja is új, két éve jött ki, és nagyon részletes. Rendszámtáblája forgatható, a vezetőülést katapultálni lehet, de még apró gépfegyverek is rejtőznek benne.
Oldalról még szebb.
Az 1967-es Mustang GT-ről nem írnék semmit, hiszen készült róla márvideó.
Ez egészen addig volt aranyos, még a Penny úgy nem döntött, hogy megeszi.
A Sopwith Camel az első világháború leghíresebb gépeinek egyike, és közel 1300 német gép vesztét okozta. Ellenben nem volt egyszerű vezetni. A Lego-változat 2012-ben jött ki, és 882 darabból áll.
Ez a Wright fivérek által épített első irányítható, motorral hajtott repülő, amivel repültek is: a Wright Flyer. A dobozán minden fontos részlet fel van tüntetve a repüléssel kapcsolatban, ami szintén egy jó húzás volt a tervezőktől. 2003-ban adták ki.
Ez a gyűjteményem legrégebbi darabja, a Red Baron, amit 2002-ben adtak ki. Ez is az első világháborúban használt repülőgépek egyike, Fokker Dr1.-ről mintázták. Ez, és a Sopwith Camel azért is különlegesek, mert a Lego nem nagyon adott ki 20. századi harci járműveket.
A Caterham Seven 620R-t 2013-ban gyártották, Legóból 2016-ban jött ki. Természetesen itt is odafigyeltek a részletekre, karosszériájának egyes elemeit ugyanúgy le lehet venni, mint az eredetinek.
A kutyáknál ez is kedvenc volt.
És a két leglátványosabb darab: a Bugatti Chiron és a Forma-1-es Ferrari. Együtt még jobban néznek ki, mint külön.
Ezt volt az összes közül a legnehezebb összerakni, és nem csak azért, mert 3599 darabos, hanem mert a Technic kollekcióból van, és sok nem hagyományos elemből áll. Mindenestre teljesen megérte. De ez már volt kisorsolva nyereményjátékon, sőt, azéletnagyságú Lego Chironis járt már Budapesten.
Hermes nem sokkal nagyobb, mint a Bugatti Chiron. Hosszában biztos nem.
Ez a legnagyobb F1-es versenyautó, ami Legóból készült, pedig mindössze 997 darabos. A Lego-verzió 1:9 méretarányban készült.
Ezt az 1928-as Walt Disney rövidfilmről mintázták, a Steamboat Willi-ről. Mivel még a film is fekete-fehér volt, így a Legót is fekete-fehérben készítették el. A kisfilm egyébként Micky és Minnie debütálásáról is híres, habár mindkét karakter szerepelt már előtte pár mesefilmben.
A Vissza a jövőbe filmből: DeLorean DMC-12.
A szellemirtók első részének 30 éves évfordulójára készült a szett, még az eredeti 1959-es Cadillac Miller-Meteort modellezi. A képen pont nincsenek rajta, de szereplők is jártak az autóhoz.
A Fiat 500 a legújabb darab, és erről lesz egy hosszabb cikk is a közeljövőben.
És oldalról.
Frédi és Béni is köszöni szépen a figyelmet. :)