Az 1986-87-es, különösen kemény és hóban gazdag tél sokak emlékezetében maradt meg. Az elmúlt 30 évben csupán három hasonlóan hideg tél fordult elő.
Fotó:
Egyes visszaemlékezők szerint -20, -25 fokot is mértek, miközben rövid idő alatt 30-35 centiméternyi hó esett.
Fotó:
A hófúvás miatt néhol különösen vastag hóréteg alakult ki.
Fotó:
Számos autó ragadt a hó fogságában.
Fotó:
Még ha valaki ki is szabadította a sajátját, nem juthatott messzire.
Fotó:
Az országutak nagy része teljesen járhatatlanná vált.
Fotó:
Bár a hókotrók mindent megtettek.
Fotó:
A bajbajutott autósokat nehézgépekkel szabadították ki.
Fotó:
Még tankokra is szükség volt.
Fotó:
Alternatív közlekedési eszközök is előkerültek.
Fotó:
Ehhez képest az idei tél szinte leányálom.
Fotó:
A hó inkább csak a régóta hiányolt téli hangulatot idézi meg, mennyiségében eltörpül a 1986-87-es tél mellett.
Fotó:
Akad hó az utakon, azért járhatatlan állapotokról nem beszélhetünk.
Fotó:
Bár a vasúti közlekedésben országszerte komoly fennakadásokkal találkozni.
Fotó:
És a kétkerekű járműveket is érdemes mellőzni egy ideig.
Fotó:
Az elmúlt évek szinte teljesen hómentes telei után nem csak nekünk, embereknek kuriózum a hó.
Fotó:
De az élet nagyrészt zavartalanul folyik tovább.
Fotó:
A megszokottnál azonban téliesebb hangulatban.
Fotó: