És mi kellett ahhoz, hogy valaki a szerencsés kétezerben legyen? Magasrangú tisztviselőnek, sztahanovistának, színészenek, sportolónak, orvosnak vagy tízgyermekes anyának kellett lenni. De nekik is kérelmet kellet küldeniük a Közlekedésügyi Minisztérium f
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Akkoriban egy 1954-es, tehát alig két éves Ford Customline az Operaház elött parkolva korunk Ferrari Laferrarijának a látványával érhetett fel. Nemcsak, hogy amerikai, de akár V8-as (vagy sorhatos) lehetett benne. Egy biztos: ezt jobban megnézhették, mint
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Ha már Amerika: ez az egyesült államokbeli Telenews tévécsatorna '54-es Chevrolet Fleetline De Luxe autója volt Budapest utcáin. Az első lökhárítón látható is a "Press" felirat. Az USA zászló viszont nem a patriotizmus netovábbja miatt van a motorháztetőn
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
A tipikus utcaképre inkább ez volt a jellemző. Itt éppen egy igazoltatás történik a Soroksári úton. A háttérben pedig a villamosvasút és a HÉV forgalmi-műszaki telepei vannak. Na meg egy Mercedes-Benz 170-es orra.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
A Szabad sajtó úton a Nemzetközi Vöröskereszt élelmiszersegélyt oszt az embereknek a háttérben. A sor elején egy Simca Aronde van, ami a szervezeté volt.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
A Nemzetközi Vöröskereszt viszont egy '54-es Mercees-Benz W180-at is szolgálatba állított, hogy segítsen az ételosztás lebonyolításában. A fotó ugyanúgy a Szabad Sajtó úton készült, az akkor Felszabadulás térnek nevezett Ferenciek terénél.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
A Vöröskereszt több típusú autót felhasznált, hogy segíteni tudják a népet különböző módokon. Itt egy "csináldmagad" megoldással felcímkézett 1946–51 között gyártott Skoda 1101 Tudort látunk a mai Kéviselői Irodaház előtt.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
A KGST rendelkezései miatt Magyarország nem gyárthatott személyautót. Így az '50-es évek elején ezt azzal próbálták kijátszani, hogy törpeautókat, vagyis kategóriájában motorkerékpár és személyautó közé elhelyezhető járműveket akartunk gyártani. Ennek ere
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
És honnan szereztek egy Isettát és egy Messerschmittet? A kérdés jogos, az utóbbi "egészen véletlenül" került Fehérvárra ekkoriban. A háromkerekű Kabinenroller az Messerscmitt AG repülőgépgyártó terméke volt, ugyanis a II. világháború után nem gyárthattak
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Egy BMW Isettát pedig Budapesten (is) lehetett látni '56-ban, méghozzá az Üllői út környékén. A kép pontosan az Üllői út felől a Tűzoltó utca felé nézve készült.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Az egyetlen piaci rést a motorkerékpárok jelentették a köznép számára. Ugyanis arra nem voltak olyan szigorú szabályozások, mint az autókra. Ezért rengeteg hazai gyártmányú Csepel, Danuvia majd Pannonia rótta az utakat. De lehetett látni külföldi gyártmán
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
És nagyjából így lehetett bárkinek "autója".
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Ha pedig messzebbre kellett utazni, akkor nem maradt más, mint a jó öreg, ma is gyönyörű Ikarus 66-os. Birtokolni mondjuk nem lehetett, de legalább volt, és a "miénk" volt.
Fotó:Daniele Darolle / Getty Images Hungary
Ez a kép már csalás, ugyanis 1957-ben készült, de kihagyhatatlannak gondoltam, hogy lássuk, ilyen is volt Tihanyban a Lepke soron: az Építők Sport- központja nemzetközi gyorsasági motorkerékpáros és autós versenye. A fotón Széles Tibort látjuk egy 1933-35