Ha a műszerfal tele van képernyőkkel, egyértelmű, hogy az autó új konstrukció. A hagyományos műszerfalú autók korát nehezebb behatárolni
Fotó:Totalcar
Az új autók körében a legelterjedtebb megoldás a nagy központi érintőképernyő-digitális műszeregység páros. A szellőzés megoldása gyakran nem egyszerű, a Renault Mégane R-Tech Electric esetében a kijelzőbe ágyazták a rostélyt
Fotó:Totalcar
Minimalista megoldás egy darab érintőképernyővel. Cserébe viszont hatalmas
Fotó:Totalcar
Azért jobb, ha a vezetővel szembe is elhelyeznek egy, legalább az alapvető adatokat megjelenítő kijelzőt
Fotó:Totalcar
Ésszerű megoldásnak tűnik a nagy központi érintőképernyő, és kisméretű műszeregység együttese. Szórakoztatási célra azonban ez a központi képernyő még kicsi
Fotó:Totalcar
A Tesla Model S legjobb tanítványa a Ford Mustang Mach-E. Méretes, álló formátumú központi érintőképernyő, kis digitális műszeregység
Fotó:Totalcar
Két, egyforma méretű kijelző a Hyundai Ioniq 5 műszerfalán. A középen lévő érintőképernyő szórakoztatási szempontból lehetne nagyobb, de akkor hova kerülne a szellőzés és a gombsor?
Fotó:Totalcar
Digitális műszeregység és tisztességes méretű középső érintőképernyő a kínai MG fedélzetén. Utóbbi problémája, hogy nagyon félre kell nézni rá
Fotó:Totalcar
Csúcsmodellhez méltó képernyőrendszer a Mercedes EQS műszerfalán. Látványos, hogy az utas előtt is van, de a mérete nem tűnik ideálisnak
Fotó:Totalcar
Nem villanyautó csak konnektoros hibrid a DS4. Nincs is benne óriás kijelző. A kardánalagúton ellenben van egy kis érintőképernyő, de kizárólag kezelőfelület céljára
Fotó:Totalcar
A próbaút során nem láttam sok értelmét az érintőfelületnek. Talán egy hosszabb próba alatt kiderülne, mire is jó valójában
Fotó:Totalcar
Nagyobb modelljeiben előszeretettel alkalmaz érintőképernyőt kezelőfelületként az Audi
Fotó:Totalcar
Elvileg az lenne az értelme az érintőképernyős kezelőfelületnek, hogy váltogatható rajta, mit is szeretnénk kezelni, így rengeteg gombot lehet kiváltani vele. A feladatra azonban egy nagyobb képernyő is megfelelhet
Fotó:Totalcar
Mintha a Teslából átvett megoldás lenne a Lexus NX-ben a biankó irányítógomb. Az, hogy mit lehet kezelni vele, a head-up-display-en látszik
Fotó:Totalcar
Ez az egyik kezelőfelület. A gomb alját megnyomva váltható át a másikra
Fotó:Totalcar
Az Audi már korábban jól megszórta a műszerfalait érintőképernyővel. Az elektromos e-tronban ehhez jön az elektronikus külső visszapillantó tükör
Fotó:Totalcar
A tükörhöz szokott szem folyton a kamerára téved, nem a képernyőre. Időt igényel az átszokás, de a kép sem olyan minőségű, mint a tükörben
Fotó:Totalcar
Kicsit barkácsabb elektronikus visszapillantó megoldás a Lexus ES 300h-ban
Fotó:Totalcar
Közelről látszik, hogy olyan, mintha csak odapottyantották volna a kijelzőt. Ha hátrébb lenne, könnyebb lenne megszokni, de akkor meg takarná a kilátást. Nem könnyű jó megoldást találni
Fotó:Totalcar
Elektronikus középső visszapillantó tükör a Lexus NX-ben. Nagy a látómezeje, ami jó, de a kép fátyolos és nem túl éles
Fotó:Totalcar
Ezt nehéz túllicitálni. Összesen hat kijelző a pici Honda E műszerfala környékén. Naná, hogy a tükrök is lektronikusak
Fotó:Totalcar
A jelenlegi tesla Model S-sel ellentétben az újban már vízszintes tájolású a központi érintőképernyő. Szórakoztatási célra ez a jobb, navigációra és kezelőfelületként a függőleges lenne. És, ha elfordíthatóra csinálnák?