Fotó: Totalcar
Úgy tűnik, készen áll a veteránminősítésre
Fotó: Totalcar
Gyújtásvisszajelző ég - ugye megvan, hogy ez nem lehet LED? Nem volt még févezető-technika 1938-ban...
Fotó: Totalcar
Biluxol, ahogy kell
Fotó: Totalcar
Ez már minősítés utáni kép, túl vagyunk rajta. Kaptam hibapontokat, megjegyzéseket, jogosak is voltak, de képtelen lettem volna többet kipréselni most
Fotó: Totalcar
Ez pedig az elkészült plakett, amit azóta fel is ragasztottam
Fotó: Totalcar
Indulni azonban minden OT-vizsga ellenére se akart. Nekiálltam tehát újra a karburátornak
Fotó: Totalcar
Feltettem egy tükröt is a műszaki vizsgára, de a rögzítésénél vigyáznom kellett arra, hogy az előgyújtásszabályzó akadálytalanul kezelhető legyen
Fotó: Totalcar
Fenn a tükör is, nem szép a látvány
Fotó: Totalcar
Akkor karbi lent, kezdjük elölről
Fotó: Totalcar
A függőleges tengely mentén szétszedtem az egészet. Ez a főfúvóka és az úszóháztartó egyben
Fotó: Totalcar
Ez pedig tiszta
Fotó: Totalcar
A főfúvókatartó sincs eldugulva
Fotó: Totalcar
Semmije se tűnik koszosnak
Fotó: Totalcar
Ugyanolyan rendszerű a karburátor, mint az AJS-é - az úszóház alján van a tűszelep (és ez tényleg az), amit úgy lehet kivenni, hogy az ember az úszó tetejében levő acélpálcikák közül kihúzza
Fotó: Totalcar
Így, ni, innentől már szétjön
Fotó: Totalcar
Ezen a kúpon zárja a benzin útját
Fotó: Totalcar
Nem újszerű, de nem is koszos az úszóház
Fotó: Totalcar
Kiterítve a Graetzin
Fotó: Totalcar
Száji úton ellenőrzöm a tűszelepet, hogy zár-e
Fotó: Totalcar
Minden jónak tűnik. Akkor nézzük meg alaposabban a házat, hátha látni rajta valami furcsaságot. Mi az a fura torzulás ott a légtorokba nyúló kehelycsövön? A furatok gyáriak, de miért rágott a réz széle?
Fotó: Totalcar
Ez egy másik karburátor - azért rágott a másikban a rézlemez széle, mert ebből az irányból (amerről szív) teli lemeznek kellene lennie
Fotó: Totalcar
Újrakellett ragasztanom az akku fegyverzeteit is
Fotó: Totalcar
Remélem, innentől már nem ereszt
Fotó: Totalcar
Nem a legcsodásabb az ilyen csatlakozás, mert ha akár egy kicsit is hosszabban lecsupaszítottuk a vezetékeket a kelleténél, a magdinó lemezházán azonnal létrejön a rövidzár
Fotó: Totalcar
Ilyen kondi volt itthon - na és?
Fotó: Totalcar
Akinek van szeme hozzá, látja, hogy iszonyúan kihúztam a súbertűt - próbáltam a lehető legdúsabb keveréket előállítani, de kevésnek bizonyult
Fotó: Totalcar
Ez a "szép-szép, de nem jó"-állapot. Mivel a karburátornál a jó kehelycsövű példánnyal határozott előrelépést értem el, de még mindig nem volt százas a motor, újraellenőriztem a gyújtást
Fotó: Totalcar
Megint gyújtunk
Fotó: Totalcar
Ismét beállítottam a szelepeket is. Úgyis jéghideg volt a motor
Fotó: Totalcar
Így, hogy most már ötször leellenőrizve is 8 mm-en volt az előgyújtásom, összeraktam végleg is a primerlánc-deknit, s feltöltöttem olajjal, hogy ne kínozzam a kuplung alatti csapágyat
Fotó: Totalcar
Falsszívásra gyanakodtam, ezért mindent leragasztottam a karburátoron, ahol csak szívni tudhatott
Fotó: Totalcar
Még a tetejét is össze-Duct Tape-eztem
Fotó: Totalcar
Akkor nézzük megint a fúvókát. Ez itt az alapjárati, picike. A harmad-fél fordulatszámig alaposan beleszól a működésbe, nekem meg éppen ott voltak a bajok
Fotó: Totalcar
Vajon innen kell luknak lennie rajta? Szerintem igen
Fotó: Totalcar
Borsi Miki barátom, a különlegesen finom órák szervizese, s egyedi órák tervezője, most kicsivel durvább tárggyal foglalkozik. Az NSU mutatója az
Fotó: Totalcar
Valami újabb óráéból és egy régi vekkermutatóból rakták össze a Veigel óra mutatóját, a kettő meg elvált egymástól. Most kapott egy erős szálat, az egybeköti, a modern ragasztó pedig jól összefogja
Fotó: Totalcar
Végre, irány a műszaki vizsga! Hihetetlen, hogy sikerült időpontot kapnom egy kiesett jármű helyett
Fotó: Totalcar
Szintén vizsgára várt ez a 108-as Mercedes. Valami egészen hihetetlen a színe, s a belseje is sötétzöld. Vágynám
Fotó: Totalcar
Túl a műszakin, s minden működött, ahogy kell. A Citroen is megkapta!
Fotó: Totalcar
Végre, talán utoljára van kényszerből tréleren szegény
Fotó: Totalcar
Egy hónappal később lett csak meg a rendszám
Fotó: Totalcar
Teljes értékű motorként az utcán!
Fotó: Totalcar
Ahogy kell - másfél kilométerre otthontól rögtön le is rohadtam vele Zuglóban
Fotó: Totalcar
Hármas retro-képsorozat/1: Itt álltam a bedöglött motorral, s észrevettem, mennyire harmincas évek hangulata van a háznak is
Fotó: Totalcar
Hármas retro-képsorozat/2: A graffitiket és ronda, zöld kukákat sebtében letúrtam a fotóról...
Fotó: Totalcar
Hármas retro-képsorozat/1: A hiteles, nyolcvanéves fotót pedig némi szépia-effektel állítottam elő
Fotó: Totalcar
A valóságban viszont ott ácsorogtam az öt fokban, s egy gyertyakulcs se volt nálam
Fotó: Totalcar
Kisvártatva megjött Gajdán Miki, hozta a szerszámos dobozkáját. Ami szerintem nekezebb őnála. Volt benne minden, persze gyertyakulcs is, csak egyvalami nem....
Fotó: Totalcar
Gyertyát nem hozott magával, mert azokat egy külön dobozban tartja. Azért itt még nem adja fel, küzd, küzd, azt hiszi, ezt is meg lehet menteni a netről... Inkább elbúcsúztam és hazatoltam a gépet
Fotó: Totalcar
Alapos elektromos átvizsgálás után kiderült, hogy csak a gyertyát köpte be. Persze, mert a Jawa Idealból leeresztett, kb. 1:10-esre sűrűsödött keveréket töltöttem bele
Fotó: Totalcar