Gyújtásvisszajelző ég - ugye megvan, hogy ez nem lehet LED? Nem volt még févezető-technika 1938-ban...
Fotó:Totalcar
Biluxol, ahogy kell
Fotó:Totalcar
Ez már minősítés utáni kép, túl vagyunk rajta. Kaptam hibapontokat, megjegyzéseket, jogosak is voltak, de képtelen lettem volna többet kipréselni most
Fotó:Totalcar
Ez pedig az elkészült plakett, amit azóta fel is ragasztottam
Fotó:Totalcar
Indulni azonban minden OT-vizsga ellenére se akart. Nekiálltam tehát újra a karburátornak
Fotó:Totalcar
Feltettem egy tükröt is a műszaki vizsgára, de a rögzítésénél vigyáznom kellett arra, hogy az előgyújtásszabályzó akadálytalanul kezelhető legyen
Fotó:Totalcar
Fenn a tükör is, nem szép a látvány
Fotó:Totalcar
Akkor karbi lent, kezdjük elölről
Fotó:Totalcar
A függőleges tengely mentén szétszedtem az egészet. Ez a főfúvóka és az úszóháztartó egyben
Fotó:Totalcar
Ez pedig tiszta
Fotó:Totalcar
A főfúvókatartó sincs eldugulva
Fotó:Totalcar
Semmije se tűnik koszosnak
Fotó:Totalcar
Ugyanolyan rendszerű a karburátor, mint az AJS-é - az úszóház alján van a tűszelep (és ez tényleg az), amit úgy lehet kivenni, hogy az ember az úszó tetejében levő acélpálcikák közül kihúzza
Fotó:Totalcar
Így, ni, innentől már szétjön
Fotó:Totalcar
Ezen a kúpon zárja a benzin útját
Fotó:Totalcar
Nem újszerű, de nem is koszos az úszóház
Fotó:Totalcar
Kiterítve a Graetzin
Fotó:Totalcar
Száji úton ellenőrzöm a tűszelepet, hogy zár-e
Fotó:Totalcar
Minden jónak tűnik. Akkor nézzük meg alaposabban a házat, hátha látni rajta valami furcsaságot. Mi az a fura torzulás ott a légtorokba nyúló kehelycsövön? A furatok gyáriak, de miért rágott a réz széle?
Fotó:Totalcar
Ez egy másik karburátor - azért rágott a másikban a rézlemez széle, mert ebből az irányból (amerről szív) teli lemeznek kellene lennie
Fotó:Totalcar
Újrakellett ragasztanom az akku fegyverzeteit is
Fotó:Totalcar
Remélem, innentől már nem ereszt
Fotó:Totalcar
Nem a legcsodásabb az ilyen csatlakozás, mert ha akár egy kicsit is hosszabban lecsupaszítottuk a vezetékeket a kelleténél, a magdinó lemezházán azonnal létrejön a rövidzár
Fotó:Totalcar
Ilyen kondi volt itthon - na és?
Fotó:Totalcar
Akinek van szeme hozzá, látja, hogy iszonyúan kihúztam a súbertűt - próbáltam a lehető legdúsabb keveréket előállítani, de kevésnek bizonyult
Fotó:Totalcar
Ez a "szép-szép, de nem jó"-állapot. Mivel a karburátornál a jó kehelycsövű példánnyal határozott előrelépést értem el, de még mindig nem volt százas a motor, újraellenőriztem a gyújtást
Fotó:Totalcar
Megint gyújtunk
Fotó:Totalcar
Ismét beállítottam a szelepeket is. Úgyis jéghideg volt a motor
Fotó:Totalcar
Így, hogy most már ötször leellenőrizve is 8 mm-en volt az előgyújtásom, összeraktam végleg is a primerlánc-deknit, s feltöltöttem olajjal, hogy ne kínozzam a kuplung alatti csapágyat
Fotó:Totalcar
Falsszívásra gyanakodtam, ezért mindent leragasztottam a karburátoron, ahol csak szívni tudhatott
Fotó:Totalcar
Még a tetejét is össze-Duct Tape-eztem
Fotó:Totalcar
Akkor nézzük megint a fúvókát. Ez itt az alapjárati, picike. A harmad-fél fordulatszámig alaposan beleszól a működésbe, nekem meg éppen ott voltak a bajok
Fotó:Totalcar
Vajon innen kell luknak lennie rajta? Szerintem igen
Fotó:Totalcar
Borsi Miki barátom, a különlegesen finom órák szervizese, s egyedi órák tervezője, most kicsivel durvább tárggyal foglalkozik. Az NSU mutatója az
Fotó:Totalcar
Valami újabb óráéból és egy régi vekkermutatóból rakták össze a Veigel óra mutatóját, a kettő meg elvált egymástól. Most kapott egy erős szálat, az egybeköti, a modern ragasztó pedig jól összefogja
Fotó:Totalcar
Végre, irány a műszaki vizsga! Hihetetlen, hogy sikerült időpontot kapnom egy kiesett jármű helyett
Fotó:Totalcar
Szintén vizsgára várt ez a 108-as Mercedes. Valami egészen hihetetlen a színe, s a belseje is sötétzöld. Vágynám
Fotó:Totalcar
Túl a műszakin, s minden működött, ahogy kell. A Citroen is megkapta!
Fotó:Totalcar
Végre, talán utoljára van kényszerből tréleren szegény
Fotó:Totalcar
Egy hónappal később lett csak meg a rendszám
Fotó:Totalcar
Teljes értékű motorként az utcán!
Fotó:Totalcar
Ahogy kell - másfél kilométerre otthontól rögtön le is rohadtam vele Zuglóban
Fotó:Totalcar
Hármas retro-képsorozat/1:
Itt álltam a bedöglött motorral, s észrevettem, mennyire harmincas évek hangulata van a háznak is
Fotó:Totalcar
Hármas retro-képsorozat/2:
A graffitiket és ronda, zöld kukákat sebtében letúrtam a fotóról...
Fotó:Totalcar
Hármas retro-képsorozat/1:
A hiteles, nyolcvanéves fotót pedig némi szépia-effektel állítottam elő
Fotó:Totalcar
A valóságban viszont ott ácsorogtam az öt fokban, s egy gyertyakulcs se volt nálam
Fotó:Totalcar
Kisvártatva megjött Gajdán Miki, hozta a szerszámos dobozkáját. Ami szerintem nekezebb őnála. Volt benne minden, persze gyertyakulcs is, csak egyvalami nem....
Fotó:Totalcar
Gyertyát nem hozott magával, mert azokat egy külön dobozban tartja. Azért itt még nem adja fel, küzd, küzd, azt hiszi, ezt is meg lehet menteni a netről... Inkább elbúcsúztam és hazatoltam a gépet
Fotó:Totalcar
Alapos elektromos átvizsgálás után kiderült, hogy csak a gyertyát köpte be. Persze, mert a Jawa Idealból leeresztett, kb. 1:10-esre sűrűsödött keveréket töltöttem bele