Ducatimra fekerültek a csodálatos Termignonik, Kisbús Gyula jóvoltából
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Lacus barátom szólt - neked nem nehéz nagyon a gázod? Aztán megkentem, most kétujjas
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Kati Monstere is ment idén egész sokat
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ha madárcsicsergős tájakra tévedek, beteszem a dB-killereket, mert nem pusztítani akarok. Amúgy pont azért választottam Termignonikat, mert ezek nem csattognak és püfölnek, hanem finom, meleg, puha hangjuk van
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Idén tavasszal érthetetlenül nagy kanyarral jutottunk el Weissenkirchenbe a két Gerencsérrel. Valahogy nem volt meg a rövidebb út az erdőn át, van ez így, ha az ember egy Ducatin ül
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ősszel meg Kati ötletére mentünk ki Ausztriába, mert mindenképpen menni akart a motorjával. Ha ő akarja, én engedek
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Baromira élveztük a Distinguished Gentlemen's Ride-ot, bármennyire is pojácoid a neve. Ez egy jó rendezvény, jó céllal, s persze adakoztunk is, ahogy illik
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Idén februárra Szűcs Sanyi megalkotta a pár milliméterrel nagyobb térvédőpárna-tartó lemezeket az AJS-re, ezért azok már nem akarnak állandóan leesni
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Egyik tavaszi pilisi túránkon az AJS-szel. Meglepően sokat ment az is, de jönnek ki a bajai
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ősszel aztán elővettem a 33-ast is a hibernációból. Amikor beleülök, mindig megdöbbenek rajta, mennyire félelmetesen izgalmas vezetni, pedig csak a motor és a kormány jó benne (de ez a kettő elképesztően), a többi hulladék
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Van olyan, hogy a kimegyavilágból-Mercedes lerohad, olyankor nem árt, ha kéznél van egy szarolasz, ami hazahúzza
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A vizsga előtt elvittem a 33-ast Hamza Csabihoz, a lakatoshoz, mert volt egy pici luk a jobb első küszöbön (ugye, csak a B oszlopig csináltuk meg az autót három évvel ezelőtt), meg amúgy is gyanús volt az a sarok. Hát, ilyen képeket kaptam róla, amikor Ja
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Idén egy műanyag vödör is a képbe úszott nálunk. Sose vettem még autót,amiben tesztelőként ültem, azaz a 124-es Mercimhez hasonló teszkocsim még lehetett volna 1994-95 táján, de nem volt
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Végül is - sokkal jobb, mint az 544 ezer kilométere alapján gondolná az ember
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Egy igazán rossz dolog történt az idén, az unokaöcsém
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
36 év nem sok
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bár csak három nap volt, az Alfával Magny-Cours-ba 3200 kilométere az év egyig ragyogó fénypontja lett, bár nem tudom, hogy erről Ludvigh Karcsi hogy vélekedik - ő mondjuk nem beszél róla sokat azóta
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A Peter Auto-rendezvényektől egyáltalán nem idegen egy kis felsőbb osztálybeli allűr - magyarul sznobkodás. De ettől még hangulatos
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A Tour Optic Auto Magny-Cours-i valószerűtlen színességében szinte fürödni lehet
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Alfám tesói a pályán
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Több száz olyan autó egy helyen, amikből nálunk jó, ha 1-2 van
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Hazafelé a Bertone beleszagolt az anyaméh levegőjébe - jaj, ez valahogy nem hangzik jól... Mindenesetre elmentünk a milánói körgyűrűn, ehhez közel készült 1971-ben
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Valahol fent, a hegyek között, az olasz-francia határon
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Oké, Triesztnél aztán kissé lerohadtunk. Beakadt a kardánkereszt
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Trieszt melletti szerelésünk helyszíne. Zuhogott az eső, ez szerencsére nem látszik. Ja, ez volt a szállásunk is
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Amikor jó volt az idő és családostól mozogtunk, mindig az Alfát vettük elő hétvégi használatra. Ez itt amikor kipróbáltuk a laoszi éttermet
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Tullnba is a Bertone vitt el kettőnket Kozma Zsoltival, ez a kép meg már hazafelé készült, Szlovákiában, ugyanis beugrottunk Szabó Gyurihoz Dunaszerdahelyre is
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Torjay Laciék kertjében összejött egy spontán pirosalfa-találkozó
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Őszi pilisi túránk kiindulópontjánál, a budakalászi Tesco parkolójának üresen hagyott részén. Idén elég keményen felszólítottak, hogy hagyjuk azonnal el a helyszínt, ezért jövőre új találkozópont után nézünk
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Sopronba is a Bertonével mentünk a november eleji hosszú hétvégén, de nekem haza kellett ugornom egy nagyon fontos születésnapi buli miatt. Vissza már az Avensisszel mentem, mert az Alfa összetörte Bálintot
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bianchi előkerül a téli álma után
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Épp csak kidörzsölte a csipát a szeméből, azt vette észre, hogy máris egy rakás rozsdás vasat tömök bele. Ez a sok Ponton-alkatrész, amit el akartam adni Ornbauban, aztán a terv dugába dőlt. Most Budapesten kerülgetem mind
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Pár nappal azután, hogy visszatért Budapestre, elmentünk a Bianchival locsolni húsvétkor anyámhoz. Aztán ott, a II. kerületben elszállt a kuplung. Haza kellett vontatni
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Motor ki, bámul... És nem a kiemelővilla a rossz. Még csak nem is a kuplungszerkezet vagy a kinyomócsapágy. De akkor mi? Megőrültem?
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Kiderült, a pedálnál tört el a hitvány kis stift
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ők épp helyet cserélnek a garázsban, a Bianchi indul Balatonra
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bálint utolsó, bármilyen fellépése a klarinétjával. Egy nyolcéves korszak vége, kár
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Précsényi Zolitól, Belgiumból viszont kapott egy épített Les Paul-replikát, amire borzalmasan vágyott. Már gitározni tanul
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bálint elég rendesen melózott a motorján, bő fél éve belement
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Aprólékosan mindenből kipucoltuk a negyven év felgyülemlett mocskát, minden kenőanyagból új ment be. Elég konkrét lett a motor
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Itt már az első próbakörök a haverokkal, persze még mindenféle jogcím nélkül. Ejnye
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bálint először az Apáczaninál a motorjával. Vizsga, jogsi kipipálva
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Cseréltem hátsó tárcsát a Cagiván, mielőtt a Dolomitokba indultunk volna
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Barátokkal a Dolomitokban, ez itt a Passo Sella. Végre el tudtam csábítani őket, de az időjárás csak az első napon fogadott minket a kegyeibe
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Fent a Tre Cimén, közel két és fél kilométerre a tengerszinttől
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Itt azért szemerkél, de még mindig jobb, mint egy órával korábban, amikor özönvíz volt. Azelőtt meg jégeső
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A Dolomitok után kapott új akksit a Cagiva. Mire én azt megtaláltam...
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Lacus tanácsára (ő meg nagy kinti motorosoknál olvasta) kipróbáltam, hogy nem szprézem, hanem olajozom a láncot. Tény, hogy így nem lesz minden annyira koszos, de két eső után már láttam rozsdapöttyöket a láncon. Más olaj kéne?
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Befedtem a kivágott lyukat a Cagiva légszűrőfedelén, mert irgalmatlanul csiripelt autópályán
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Kati először pillantja meg az új 500-asát. Mögötte a kék vadállat, amit Mados már el is adott azóta
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Huhh, vizsga letudva, jöhet a rendszám
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Első út a Fityóval itthon
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A 190-es vegyesen muzsikál. A Dolomitokba még derekasan kihúzta Endre Multistradáját, de azóta...
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ez a fotó akkor készült, amikor rájöttünk, hogy az éktelen csikorgás oka, hogy a segédberendezés-szíj ferdén fut a feszítőn, és hogy ki ne törjön a fedél, a 190-est inkább hazavontattam az Alfa 33-assal Óbudáról. Pedig a feszítőt alig pár éve cseréltük és
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Aha! Szétesett a libikóka csapágya, azért állt ferdén az egész
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Benn az új alkatrész
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Bár többször is használtam idén a Morinit, csak ez az egy kép bizonyítja, hogy kint voltam vele. Ebéd kollégákkal a bódénál
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Nessybe idén jó sok kilométer belement. Ez itt az első nagyobb útja, a szokásos pünkösdi Ornbau-túra. És persze Bálint fiam
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Érdekes, egy Mercit se kellett szerelni a Mercedes-túra alatt. Ellenben a Rolls-Royce-ot...
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Hazafelé a németektől
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Nessy vitt le az idei füredi Concours d'Élegance-ra, amit kvázi elmosott az eső. Gondolkoztam, hogy Ducatival indulok el itthonról, ahogy szoktam, jól tettem, hogy nem
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Közel félezer kilométeres úton Pugliába
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ez itt Monte San Angelo, illetve a szikla szélére épült városkának a mélyen a sziklába vájt, gótikus temploma. Elképesztő
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Búcsú Viestétől. Ez a pugliai túra soká benn lesz a top 10-ben
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Mattinata, a leghihetetlenebb város, ahol valaha jártam. Az egészet a kőbe vésték bele
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Szürreális a látvány és nem a Bálintra gondolok
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A házak eleje háznak néz ki, de nincs igazi testük, mert hátul benne vannak a kőben
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Locorotondói szállásunk, ahol - ahogy kell - trulliban laktunk
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ez meg, ha jól emlékszem, Polignano a Maréban volt
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Azért hangulatos ám egy ilyen öreg Mergával átszelni fél Európát ma is
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Kedvenc éttermünkben, amit ha lehet, mindig útba ejtünk hazafelé: Rosa dei Venti a Rimini fölötti Porto Garibaldiban
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Nessy elmegy. Akkor ott eléggé letört volt a család. De lett az árából új könyv!
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Darabokra szedtem a régi Spacy-t, most egy pót-Spacy-vel járok, amit Freewaynek hívnak, mert belpiacos
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A Szobor idén csak párszor volt kint, a leghosszabb útja a Kareszékhoz vezetett. Hibalista is született: adagolóba kecskebőr kell, a generátor (vagy a feszszabályzó) hülyéskedik
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Az új könyv csak egy PP-s bemutatót ért meg a másik háromjához képest. Ettől még elfogyott karácsonyra, januárra újra kell nyomnom
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Kati találta ki, hogy legyenek a garázsunkban könyvvásárok. Hármat csináltunk, mind jóval nagyobb siker lett, mint gondoltam
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
A garázsos vásárok egyik nagy előnye, hogy irtó érdekes autókkal bukkannak fel a könyvért érkezők. Nagy hátránya, hogy én sosem látom őket, mert be vagyok zárva a garázsba és dedikálok
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Szóval, voltak sorok
Fotó:Csikós Zsolt / Totalcar
Ez pedig az a jármű, amivel a legtöbbet dolgoztam 2019-ben, még sincs kész. Majd jön erről is beszámoló