Ha ilyen cetli virított a szélvédő mögött, már mentem is körbenézni az autót
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Az "A" Omega nagy kedvencem, szeretem ezeket a tepsiket. Egyike azon ritka autóknak, amiknek a faceliftes verziója jobban bejön, mint a legelső verziója
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Kívülről ez a lemattult ajtó volt az egyetlen jelentős makula az autón..
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...a beltérbe benézve pedig mindenextrafetisiszta csak elégedetten csettinthetett: klíma, állófűtés, villanyablakok, bőrkormány
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Sehol egy kis kosz vagy porszem. Sok pár éves autó nem ilyen ápolt
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ja, hogy ez nem egy bontószökevény, hanem éppen ellenkezőleg, most lesz ráköltve a fényezésre egy szabad szemmel is jól látható összeg
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Csak egy kopott piros Vectra, de pár hét,és újba lesz téve
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Jól látszik, hogy a sárvédőívek kilakatolása után a karosszéria csupaszítása van épp napirenden, aztán jöhet a telifény
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A belteret elnézve lehet, hgy csak a PP miatt rakták össze megint, hogy ki tudjanak gurulni vele
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Under construction, #soseleszkész - az opelesek, kérem szépen, készültek
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Veled vagyunk!
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Hogy mennyire, de mennyire menők voltak ezek a Vectrák a kilencvenes évek elején...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A polgári motorosok nem érnek sokat, de a GSI-k és a turbók nem csak akkoriban voltak cukorfalatok
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
No comment
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Több Vectrában is láttam magyar feliratos fedélzeti számítógépet
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Kezeket a magasba, hányan álltunk meg előtte? Nem hinném, hogy sokan, pedig...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...ha valaki látta a képeket, hogy milyen állapotban volt a kocsi korábban...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...rögtön más szemmel nézett rá
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nem merném határozottan állítani, hogy akkor,amikor ezek még csak páréves használt autók voltak, láttam volna ennyire szép állapotú Accordot az utcán
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nem csoda, hogy még a Csikós is csak pislogott
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nagyon szép állapotú, rommá extrázott beltér,csinos Nardi fakormánnyal
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ez a kis Starlet nemrég került az új tulajdonosához. Igazi bácsiautó volt, szépen megőrzött, ápolt kocsi, a beltérben...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...csodálatos,korhű extrával, az arany LEVIS márkájú, de kicsit gagyi kínai rádiósmagnóval
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A Starlet másik aranyos részlete a dupla napszemüvegtartó a műszerfalon. Ez is korhű extra az autósboltból
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Rézmányi a Starletektől volt oda, mindegyiket magához ölelte volna
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Tudod, miért vesz valaki öreg Starletet? Ezért
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Meg lehet érteni, ha valaki beleszeret
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ez a széria a Mazda első 323-asa, amelyik már elöl hajtott. 1985-ig gyártották, de már tíz évvel később is sok példány elindult a nyersanyag körforgásban a kohó felé
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A 323-as Mazdának a beltere is szép volt, nagyon nyolcvanas élvek eleje a fíling
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Minden Sierrára igaz, hogy nem képvisel nagy értéket, de most a fehérre figyeljünk
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ebbe a motortérbe jelentős mennyiségű munka, szakértelem és némi pénz is bele lett téve
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Itt van minden röviden, tőmondatokban: ezt a kocsit annyiért vették, amennyit manapság márkaszervizben olajcserére meg pár apróságra szoktak fizetni
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A felnik is sokat segítenek, de a kocsi általános állapota is kiemeli a többi közül
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Jót mosolyogtam a gondosan kiválogatott kazettákon
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Skoda Felicia Fun: egy igazán különleges trágyahordó pickup. Ennek nem koptatta sittes zsák a platóját, a ritkaságához méltó gondoskodást kap -pedig "csak" egy Skoda
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nos, hát, igen. Voltak, akik azért fotózták, mert a haveroknak is fel akarták tenni a kérdést: demijjért? Pedig hát akárhogy is nézem, ez egy nagyon megbecsült autó,még ha nem is igazán a mainstream tuning irányzatok stílusában készült.A hármas Golf nem e
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...ez szeretve van, szóval itt a helye, az "Értéktelen,de megfizethetetlen" válogatásban
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nem lennék meglepve, ha ez lenne az osrzág egyetlen OT-s Ford Fiestája.
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Az sem valószínű, hogy van másik, amelyik hasonló állapotú - nem jellemző, hogy az emberek talicskaszám tolnák a lóvét az ilyen kis presztízsű veteránokba. Pedig ezek az igazi múltidézők
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Makulátlan a beltér is
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Te mikor láttál utoljára Peugeot 309-est a forgalomban?
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Sokszorosan veszélyeztetett faj: öreg, francia, kicsi és még munkás autó is. Ez nem csak hogy túlélte a többit, de nagyon szép állapotban is van. És mennyire menő!
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A Twingo nem drága autó, de vannak rajongói: nekik megfizethetetlen
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A piacon találni Twingót, amelyik drágább mint ennek a négy kereke. És akkor még a futóművéről (ha jól láttam, air ride-os) nem is beszéltünk. Vannak emberek, akik nem csak egy BMW-ben vagy GTI-ben tudnak menők lenni
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ha esetleg nem értenéd mi is a Twingo egyik legnagyobb vonzereje: a szabadon variálható beltér
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Hopp, egy csúzli. Az MZ TS125 sokáig csak eldobós futármotor volt. Még most sem kérnek aranytömböket érte, de már nagyon is jópofa öreg motornak számít
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A Ladák. Na, itt már kicsit bajban vagyunk, mert az egyszerű kockák még csak-csak olcsók...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...de egy épkézláb 1200-esért már többszázezret kérnek. És akkor az még hol van ezektől, ugye. Bitangul nézett ki mindkettő
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Pár éve még vasba dobálták ezeket a kocka Escortokat, de ma már nem filléres tételek
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Csak egy Trabant? A Trabik egy része még belefér az "Értéktelen, de megfizethetetlen" kategóriába, de egyre többet érnek. Ennek a példánynak mondjuk biztosan nincs ára, megfizethetetlen mennyiségű meló ment bele, tessék csak megnézni...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...az extralistát. Igen, azzal kezdődik, hogy manuális klíma. Klímás Trabant! Aztán ...
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
...benézel az utastérbe, és igen, bőrkárpit mindenhol, meg repülőgép botkormánya a váltókar. Eszement!
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Igen, a Kispolszkik még olcsók, pici pénzért kapni használható darabot. Aztán már csak a szeretet kell neki, és megfizethetetlen lesz :)
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Ááá, semmii, csak egy piros Swift. A gyártás elejéről, 1993-ból. De nem szalonállapotú, annál sokkal jobb
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Tele olyan extrákkal, amik a fapados GE-kben nem volt, de létezett a Swiftekhez. A kocsi gazdája szépen apránkén megvásárolt mindent hozzá, amire csak vágyott. Fordulatszámmérő? Pipa. Sportos kormány? Megvan. Műszerfalvédő? Helyén.
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Nem vagyok szakértője a típusnak, de gyanús, hogy a felnik is rendelhető,gyári extrák. Mint ahogy a tetőspojler, meg a hátsó ablaktörlő
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
Soha nem láttam még gyári tetőcsomagtartót régi Swiften. És tessék megfigyelni, ott van a talpa alatt a vékony öntapadós fólia - mert a gyári fényezés nem karcolódhat meg. Minden tisztelet kijár a gazdájának!
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu
A nyeremény: 1:28-as méretarányú, karbon alvázas, összkerekes játszósautó. Amíg a megfizethetetlenre vigyázol, ennek lehet kenni
Fotó: Sipos Zoltán / totalcar.hu