És nincs két tonna, ezzel elbánik 400 Nm
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Bár a Chevrolet, és általában a GM nagymestere a faceliftnek, a bódé gyakorlatilag ugyanaz, mint volt, csak az orra nagyon más, mint a 2006-2011 között gyártott változatnak
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Az univerzális krumpliformába hét ülést passzíroztak
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Az Opel Antara közeli rokon, de az tíz centivel rövidebb
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Amikor ez megjelenik a tükörben...
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
2015 végéig lehetett megvenni a maradék Captivákat, ma meg már kétmillió alatt elérhetők a harmatgyenge, fronthajtásos benzines változatai
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A 2,2 literes motor 184 lóerővel tökéletes hozzá, és nem is hangos. A facelift előtt 2 literes volt a dízel, az is elbír vele, de nem így
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Sok érv szólhat a Captiva mellett, de a belső kivitel és design pont nem
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Végtelen amerikai egyszerűség, az alsóbb részeken karcosodó műanyagokkal. Viszont mindent tud, amit kell
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Maximum az öv tart meg kanyarban, de amúgy sem kanyargásra tervezték
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A támlák dőlésszöge is állítható, a hátraszálláshoz meg az egész ülés előrecsúszik
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Van ám hely, nyugi
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Valójában 170-175 centivel is befér ide az ember, sőt, az ülés sem rossz. Viszont szellőzés és hasonlók már nincsenek
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
85 liter :)
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Így már a fél köbmétert közelíti
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
VÉGTELENÜL egyszerű. Valami ingyenes karakterkészletet használtak?
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Pontmátrix biturbó. Ellenben mindent tud: USB, Bluetooth, stb.
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Még nav is van benne
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A Matiztól a Captiváig ott a kártyatartó hasadék az Chevykban. A dizájn kissé geometrikus
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Villanykéziféke van
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Bluetooth is van
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Tulajdonképpen a mai vezetési aszisztensek hiányoznak belőle, meg az automatikus parkolás. Kinek hiányzik?
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Rekesz
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A fautánzat nem randa
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Sose kop el
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A szép nem ilyen...
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Ez az óra kissé kínos
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Lekopik a kályhaezüst
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Tárolóhelyből a maximumot nyújtja
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Itt még csak ártatlan pohártartó
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
...de a pohártartó alatt gigászi üreg, benne az USB-csatival
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Hajlamos lefulladni a motor, de a start-stop rendszer mindig újraindítja magától
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Pótkerék nincs, hol is férne el
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A motor nem rossz, sőt.
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
GM Powertrain motor, Torinóból - egész jó, de azért nagyon csínján kell bánni a gázzal, hogy ne menjen a fogyasztás 9-10 liter fölé, ami egy kéttonnás bálnától persze nem is rossz
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Ennél világosabban nem fogalmazhatnának: 5W-30 kell bele, több, mint 5 liter
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A dupla kipufogó nem ÚGY dupla, ellenben már kicsit megkopott a végek csillogása
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Az alja némileg védett, de nem minősül kemény terepjárónak
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
A tolatókamerát nem sikerült középre tenni
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Külön nyitható az üveg
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Felhívnám a figyelmet a csini telefonzsinórokra
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Lapát méretű tükör
Fotó: Papp Tibor / Totalcar
Nem xenon
Fotó: Papp Tibor / Totalcar