Akkoriban kocka Wartburgként emlegették a a púpos, 311 után.
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Eisenach egy város Németország Türingia tartományában, a Türingiai erdő északi dombjai és a Hainich Nemzeti Park között - itt készült a Warnyú. (Wikipédia)
Fotó:
A fényszóró ma már inkább templomi örökmécses, de új korában sem lehetett sokkal jobb.
Fotó:
Az index, ahogy a nagykönyvben is meg van rajzolva.
Fotó:
Bármit is jelentsen a deluxe, az összkép sehogy sem lett az. :DD
Fotó:
Ide hamarosan zongora peremes pléh dísztárcsa jön, mert úgy sokkal jobban mutat.
Fotó:
Hosszú ipari kémkedést követően végül a Wartburg illesztési hézagait sikerült lenyúlnia Elon Musknak.
Fotó:
1983 - Tesla Model W353
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a kilincs!
Fotó:
A Willendorfi vénusz, csak autóban.
Fotó:
Az OT rendszám nem véletlen, ráadásul megérdemelte.
Fotó:
Fotó:
H
Fotó:
Akkoriban még nem volt divat a sötétített ablak.
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a hátsó lámpa.
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a rendszámtábla világítás.
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a kipufogó és a sárfogó.
Fotó:
Vegyük észre az IFA-t!
Fotó:
A kép nem adja vissza, de kb. 5 cm.-es csöcs a csomagtér nyitógombja.
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a csomagtér.
Fotó:
A szigetelés nem vitték túlzásba itt sem, de az általánosságban elmondható az egész kocsiszekrényre.
Fotó:
A mankókerék még nem volt divat.
Fotó:
Fontos szempont lehetett, hogy az üzemanyag csövet a csomagtéren keresztül vezessék el. :D
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Szándékosan csúsztatták el az illesztést, így akarták!
Fotó:
Fotó:
Ez itt egy deluxáló elem!
Fotó:
Hölgyeim és uraim: az antenna!
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a klíma!
Fotó:
Fotó:
Az aerodinamika akkoriban még másodlagos szempontnak számított az autóiparban, legalábbis a Wartburg gyárban mindenképp.
Fotó:
Hölgyeim és uraim: a tükör.
Fotó:
Ez az egyetlen aerodinamikával összefüggésbe hozható elem, de ködlámpa jön a helyére, pech.
Fotó:
Kommentár nélkül.
Fotó:
Még mindig kommentár nélkül.
Fotó:
Már a kommentár nélkül is túlzás.
Fotó:
A minimalista stílus akkoriban kevésbé a divatot, sokkal inkább a lehetőségeket szimbolizálta.
Fotó:
Kihúzód, aztán magad felé: open.
Fotó:
A pilótafülke...
Fotó:
...és a kormány, ami azért nincs elkopva, mert olyan kemény műanyag, ami egy atomrobbanásnak is ellenállna.
Fotó:
Can-bus :D
Fotó:
Komfort ülés manuális állítással.
Fotó:
Ez egy üléshuzat, de az gyári kárpit se sokkal csinosabb.
Fotó:
Not-yoke kormány, na meg a váltókar!
Fotó:
Nem akarták túl hivalkodóra venni a dizájnt!
Fotó:
A display műszerfal még nem létezett, képcsöves Oriont meg mégsem rakhattak.
Fotó:
Ambient light.
Fotó:
Sehogysem sötétedő belső tükör.
Fotó:
A kor csúcstechnológiája: LED-es átfolyásmérő, ami a pillanatnyi fogyasztást jelzi. (Köszi, Béla!)
Fotó:
Dashboard lvl1.
Fotó:
A rádió eredeti Tesla: a pók 3 szériából!
Fotó:
Homorú hamutál a műszerfal tetején!
Fotó:
Mindenhova jutott kapcsoló.
Fotó:
Fotó:
Pedálgép lvl1.
Fotó:
Alul még az eredeti szőnyeg, a padlóváltó helyének kialakított lyuk remekül látható, csak ez a példány kormányváltós.
Fotó:
Az AC gomb most lemaradt, a többi viszont tényleg a fűtés állítást szolgálja...
Fotó:
...itt pedig a levegő gyün.
Fotó:
Rear entrance.
Fotó:
Hátul se szaladt meg a dizájn...
Fotó:
...de legalább mindkét utas kapott saját hamutálat.
Fotó:
Ránézésre kényelmes, de szigorúan csak ránézésre.
Fotó:
Ez a kép millióknak beégett, akik a 90-es évek előtt születtek.
Fotó:
Automata biztonsági öv, 1982-től!
Fotó:
Öv+B oszlop
Fotó:
Biztonsági öv csat...
Fotó:
...és a gomb!!! Emlékszel, ugye??
Fotó:
Menet közben annyi változik, hogy a jobb oldalon alul füstpamacsok szállnak fel.
Fotó:
Ide nem kell írnom semmit, mert hallod.
Fotó:
A lecsukást is hallod.
Fotó:
A típustábla is eredeti.
Fotó:
Fotó:
3 henger, egy liter.
Fotó:
A leömlő akkora, mintha 4-500 lóerőre tervezték volna.
Fotó:
A lamellákat az utastérből lehet állítani!
Fotó:
Fotó:
A klíma. :DD
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Fotó:
Wartburg 353W 1.0 deluxe (1983)
Gyere már, veszünk egy OT-s Wareszt, ráérsz? - hívott múlt vasárnap reggel Roland haverom, és ennek a felkérésnek nem lehetett ellenállni. Egy óra múlva már Csepelen voltunk a Merkúr utcában, ahol az első tulajtól végül persze, hogy megvettük az 1983-as, azóta már OT-s Wartburg 353W deluxe-ot. Van még rajta mit csinálni, de Márta Karcsi majd most jól elolvassa ezt és remélhetőleg felajánlja, hogy segít belőni a mocit és a váltót is. :D Addig viszont itt vannak a fotók, élvezzétek, nosztalgiázzatok, a hangját meg képzeljétek oda!