Michelisz-pole Japánban!

2015.09.12. 09:49

Elverte a teljes mezőnyt citroenestől, gyári hondástól Michelisz Motegiben: az első helyről indulhat a túraautó-világbajnokság idei kilencedik fordulójának első futamán vasárnap.

2013 után újra a Zengő Motorsport magyarja mentette meg a Honda becsületét hazai versenyén. A Twin Ring Motegi nem csak országhatárilag hazai pálya a Hondának, de konkrétan az egész ring a márka tulajdonában áll. Két éve Norbi már szerzett a japánoknak egy szép vasárnapot Japánban (akkor még Suzukában) az első futamon. Akkor is övé volt a pole, majd a futamot végig vezetve, a leggyorsabb kört megfutva szerezte meg első elsőfutamos győzelmét. Akkor a Chevrolet nyomasztó erőfölényét állta, most a Citroenekét kell majd. A pole már megvan, mellőle indul a címvédő Lopez, mögöttük pedig a hátvédei Loeb, Bennani és Ma sorrendben. Az első futam holnap reggel hét órakor élőben az Eurosporton.

Ha azzal az emlékezetes '13-as sikerrel hangolna a reggelre, ide kattintva újranézheti a teljes futamot.