Autók » Gaz » Gazella

Ga GAZELLA SOBOL 2752

BRÜ-BRÜ az orosz gazella

Az el?z? és els? autóm egy Skoda 120 L volt, amit édesapámtól kaptam. 1982-t?l 2002-ig bírta, sajna cserére érett.
Választási irányomat befolyásolta, hogy legyen 1,5 milla körül, 4 f?s a család, a két gyereknek saját ülés kell, építkezünk, amúgy keveset megyünk, és nagy legyen, hogy lássanak (egy esti közlekedés alkalmával majdnem leszorítottak a Kotkodával) = kisbusz.
Az akkori hírdetési újságokat, netes oldalakat böngészve kerestem a VW-k, Mercik, Fordok, Fiatok között. Kialakult a kép: felszereltségt?l, lelakottságtól függ?en minimum 6 éves, de akár 10 éves is lehet a gép, ami árban jó nekem. Úgy gondoltam, hogy inkább tovább spórolok.
Egy gimnazista osztálytársam látogatott meg és többek között elújságolta, hogy autók vámolásával is foglalkozik. Meg is kértem, hogy ha lát valamit szóljon. ? erre azt mondta, hogy kivisz Budaörsre, a Gazimpexhez, ahol nézzek körül. Kicsit fanyalogtam, dehát nem veszt az ember, ha új ismereteket szerez! Az ott dolgozók kedvesen fogadtak és átadták az aktuális prospektusokat. Új, dobozos autó már 3 milláért, áfával. O-O-Ó! Ez húzós.
-Van használt is-csicsergett a kolegina. -Lássuk! -Tessék nyugodtan kimenni és körülnézni!
Udvarra ki. Csotrogány1, csotrogány2, stb. De nézzükcsak mi van itt hátul. Már tudjátok: MEGLÁTTAM ?T!!
Magasított kivetel, oldal és hátsó ablakok, franciágy méret? fekhellyé nyitható hátsó üléssor, kárpitozás, padló, központi zár, risztó, rádió, korszer? motor, alig lelakva. EZ AZ!! GAZ 2752 SOBOL (magyarul coboly) De mibe kerülhet?? A meglepetés csak ekkor ért.
-Ezt az autót nem mi áruljuk csak itt van. Induló ár 1,6+Áfa. A tulajdonossal lehet alkudni. Tessék itt a száma.
Telefon:-Mennyi? 1,6. -Áfával? Igen. -??! 1,4. -(Huh) Javításra is szorul, ezt be kéne számítani! 1,3. -Rendben, mikor intézzük?
Az igazat megvallva felmerült néhány kérdés: 2 éves, 13000 km, már két tulaj? Mi lehet itt? A kolegina elmondta, hogy els?nek egy ausztrál hentes vette meg, aki elment a tengerig meg vissza és visszament Ausztráliába, másodikként egy romániából amerikába származott magyar, aki kétszer vadászott vele és visszament az USA-ba, azóta itt áll. Az ott m?köd? szervíz vezet?je elmondta, hogy itt-ott lazák a csavarok, van egy rossz zár, fékellen?rzés kell, az akku lemerült. Amúgy meg lesz vele elégedve.
Amikor haza vittem az asszony csak nézett. A gyereknek nagyon tetszett. ? nevezte el Brü-Brü-nek (el?ször csak Blü-blü volt).
Most harmadik éve használom. Alább is látható, hogy perverzül imádom. Kiegészítettem a felszerelését, így került bele bels? (kommunikációs) tükör, kartámasz, egy új keszty?tartó, plussz központi vezérlés? zár oldalra és hátra, fólia az üvegekre.
A szervízeket "olcsón" megúsztam. Más márkákhoz képest szinte ingyen, de azért így is több tízezres számlák keletkeznek. Hozzá kell tennem, hogy amit csak lehet megcsinálom otthon, mert "az orosz" egy svájci bicskával is megbütykölhet?. Az oroszok ennél a szériánál nem figyeltek a korrózió védelemre, így folyamatos a küzdelem.
Örömmel láttam a Totalcar két cikkét, ami a hasonló GAZ tehergépkocsikat mutatta be. Ezek értékítéletével egyetértek.

- KUPLUNG F?HENGER, AJTÓZÁR, KILAZULÓ CSAVAROK, KOPÓ ELS? GUMI, GYENGE KORRÓZIÓ VÉDELEM

BUDAÖRS GAZ MÁRKAKERESKEDÉS

Fenntartási költség (5) Évjárat 2000