Autók » Nissan » Primera (1996-2002)

Primera 1.6 GL

Tökéletesen unalmas, unalmasan tökéletes

Életem els? autóját éveken át tartó tervezgetés és hosszas kutakodás után vettem meg. Mikor a Primera kijött (1996?), az akkoriban egyeduralkodó autósmagazin Nádas m?vészúrral teszteltette. A fényképek alapján az autó masszív m?szerfalába teljesen beleszerettem. A kétliteres változatot a tesztel?k az egekig marasztalták.
Egy Peugeot márkakereskedés udvarán porosodott, a kutya meg sem ugatta, 2 milliós árához, vezetett szervízkönyv és megkímélt állapot tartozott. A döntést az hozta, hogy felhívtam az el?z? tulajt, aki nagyon szimpatikus volt. Azóta vallom, hogy használt autó esetében az el?sz? tulaj "megvizsgálása" a legfontosabb tényez?. A haveromnak is akkor súgtam, hogy azonnal vegye meg a kiszemelt Renault-t, mikor az eladó a garázsban mutogatta a gondosan elcsomagolt téligumkat, amikre krétával a forgásirányt és a korábbi helyüket ráírta.

Visszatérve a Nissanhoz, a fontosabb extrák közül csak ABS nem volt benne. Rendkívül kényelmes autó, nagy hely, pörg?s motor, hosszú távokra, családoknak ideális. Az 1.6-os modern motor teljesítméyben hozza a kor átlagát, az elképeszt?en hosszú áttételezés? váltó miatt kiváló utazóautó, de városban kicsit lomha. A városi fogyasztás, nyomva, rövid utakon 12 liter volt hajszál pontosan, viszont városon kívül azonnal drasztikusan csökkent a fogyasztás. A klíma kicsit geynge, a futóm? a magyar utakon zörög, de semmi más baja nem volt. Az alkatrészek húzósabbak, de mivel ritkán kellenek nem probléma. Ja, a csomagtartó hatalmas és b?víthet?.

Családi autónak kiváló, de kb annyira izgalmas, mint Koko els? két profi felhozó meccsét videón visszanézni.

- Hidegindításkor nagyon fekete füstöt fújt, elvittem a Nissanhoz motordiagnosztikára, de azt mondták minden rendben van.
- A nehéz, üveges 5. ajtót nem bírták felemelni a teleszkópok egy szomorú téli estén. Soha nem csréltettem ki, a gyári megfizethetetlen volt. Az ajtó nem volt könny?, ezért keményen kellet b?vészkednem, mikor egy kézzel az ajtót tartva a hatalmas csomagtartó végéb?l halásztam ki valamit.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1997
Előző autója? Polo Következő autója? BMW
Verdikt (7.1/10)

Nissan Primera 1996 (2000 - 2002)