Autók » Nissan » Sunny (1986-1990)

Sunny 1,6 GTI SLX

Harapós tragacs

Az autót egy autókeresked? ismer?sömt?l vettem. (akinek ilyen barátja van, nem kell ellenség) Az els? köröket szépen futotta, a motorja er?s volt, a futóm?ve rázott, de tudtam (REMUS kipufogó), hogy sprotos(ított) változat. Szerettem, mert az els? pár ezer kilóméter alatt rendkívül jól ment, -17 fokban is pöccre indult. Voltak azonban gyanús dolgok, amikre mostani fejemmel már figyelnék: gyanúsan fogyott bel?le a benzin (észrevettem, hogy csepeg az alvázról, de persze párolgott is, így a tócsa nem volt észrevehet? a kocsi alatt), az alapjáraton döcögött. A benzinfolyást gyorsan orvosolták és érdekes módon amikor elvittem a szerel?mhöz még az alapjárati ingadozást is sikerült kiküszöbölnie. Egy id? után viszont felt?nt, hogy eszi az olajat (többet, mint benzint) és néha kihagy az egyik henger. Újra szerel? és 100 000 Ft-os javítás. Elhoztam, másnap besült a motor és további kálváriák.
Annyit tudnék mondani róla, ha ment, nagyon ment, ha baja volt százezres tételeket hagytam ott a szerel?nél (szerintem csak átverte a fejemet). A végén már úgy kajálta az olajat, hogy nem lehetett az utasfülkében megmaradni a kékes füst miatt. Azért még el tudtam adni...szegény ember.

- benzin cs? (kb. 12000),ékszíj, vezérm?szíj, olaj, sebváltóolaj, lengéscsillapító (summ 60 000)

Miklós a rettenetes

Fenntartási költség (5) Évjárat 1988
Előző autója? 5 Következő autója? Ford Escort V, most készülök (szívem szerint MAZDA MX 5), realitás Ford Mondeo, NISSAN ALMERA
Verdikt (4.9/10)

Nissan Sunny 1986