Autók » Alfa Romeo » 164 (1987-1998)

164 3.0 V6 12V

Fekete Párduc (164 3.0 V6 12V)

Nem az enyém volt, sógoromnak hoztuk Németországból 2001 év elején. 1994-es volt, de még a korábbi, nagy fényszórós típus. 176.000 kilométerrel, karcmentesen, b?r bels?vel, minden földi jóval, meg egy sport hátsó dobbal ... maga volt a mennyország. Én hozhattam el Thüringiából, azt a 700 kilométert a szakadó hó ellenére sem feledem el egyhamar. Csodás hang, a hómentes területen elképeszt? gyorsulás, luxus mindenfelé. Sajnos, a termosztát gondja hamar kiderült: alapjáraton ácsorogva kúszott felfelé a h?t? h?foka, ha mentünk, akkor viszont stabilan 90 fokon volt. A b?r bels?, minden szépsége ellenére marhára idegesített, ugyanis ropogott a b?rbevonat. Többszáz kilométeren át nem volt kellemes hallgatni, de ez volt az egyetlen negatívuma. Amúgy csak fels?fokban lehet beszélni róla! Még majd´ egy évig maradt a családban, többször elvittük hosszabb utakra, felejthetetlen élményt nyújtott. Csak az akkor 25 ezres negyedéves kötelez? (azóta több...), meg a finom lábbal elérhet? 12-14 literes városi fogyasztása miatt nem vettük át a rokontól, pedig én szerettem volna nagyon! A termosztát pár ezer HUF volt bele, majd kés?bb álló helyben diszkrét olajtócsákkal jelölgette meg a helyét, ezt is pár ezres alkatrészárból, meg 15 ezer körüli javítási költségb?l orvosolták. Az ülésállító elektromos kapcsolók kezdett?l fogva hol m?ködtek-hol nem, de hát ez egy olasz autó, vagy mi? :o) Ezen kívül semmi, de semmi baja nem volt a gépnek. 2001 ?sz végén lett eladva a Fekete Párduc, szerintem potom pénzért, fájó szívvel búcsúztam t?le ... Nem biztos, hogy veszek valaha is ilyen autót, pedig nagyon szeretnék, de mára irreálisan magas költségekkel tartható csak fent. Kár érte ...

- Termosztát, f?tengelyszimmering, elektromos kapcsolók.

maszek szerel?, olcsón és jól csinálta.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1994
Előző autója? Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Alfa Romeo 164 1987