Autók » Hyundai » Atos Prime (2003)

Atos Prime GL

Az én kis sárgám

Autót nézegettünk, sok keresked?t végigjárva döntöttünk az új autó mellett.
Nagyon megtetszett a „kis Atos”. Tipp – topp kis autó, s nekem f?leg városi használatra kellet, de mentem már vele az ország egyik feléb?l a másikba.
Jó benne, hogy belülr?l nyitható csomagtartó és benzintank. Er?s szélben nagyobb sebesség mellett bizonytalannak éreztem. (894 kg).
Az autópályán is megállja a helyét, de tudni kell, hogy hol ez a hely. Mindent összevetve jó választás volt.
Mikor vettem 3 éve még úgy árulták, hogy 3+2 év garancia.
Most telik le a három év, és kiderült, mivel új importőr van, ezért eltörölték a + 2 évet. Ez nem töltött el jó érzéssel, dehát mit lehet tenni.?

- Egy koccanás után (nem saját hiba) sárvéd?t kellett cserélni, majd színre fújni. Sajnos a színt nem találták el els?re, így nem vettem át az autót. Újra fújták, ekkor viszont a festék gy?r?dött meg, buborékos lett. Már én éreztem kellemetlen helyzetben magamat, de megint nem vettem át az autót.
- Lemaratták a festéket, majd lefújták. Elkészült........
- Egy éve azt vettem észre, hogy fogy a víz a kiegyenlít? tartályból. Irány a szerviz. Bizonygattam, s végül igazam lett. Alig másfél éves autót szétkapták hengerfej tömítést cseréltek. Mivel garanciális, gondoltam be kellene vezetni a szervizkönyvbe, de ez csak külön kérésemre teljesült.
- Eltelt fél év, s ismét vízproblémával kellett szembesülnöm, vagyis elfogyott a víz a kiegyenlít? tartályból. Mit tudtam, mit tenni, ismét mentem szervízbe. Mostmár csak h?t?folyadékkal merek autózni. A kollégáim azóta poénosan kérdezik: "Mennyi vizet fogyaszt az autód 100-on?" Még jó hogy a jókedvünk nem hagy el.
- 2006. szeptember: Talán mondhatom, hogy meggyógyult a vízfogyasztás, de nem akarom elkiabálni.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2003
Előző autója? Lada Samara Következő autója? Toyota aygo+
Verdikt (6.3/10)

Hyundai Atos Prime 2003 (2003)