Autók » Volkswagen » Polo (2001-2009)

Polo 1.4 pd-tdi

182.000 km tapasztalat, a következőt 250-nél írom

A motor jó karakterisztikájú és jól megy a 75 pacihoz képest.
1.6-os benzineseket be lehet fogni és élvezetes.
Az autó kényelmes 4 ember számára.
A motor hangosnak mondható,de ez a technológia hangja, nekem tetszik.
Ami rossz az a műszerfal anyag, mert a magyar utak és a dízel rezgéséből adódóan 120.000 körül elkezd egyre zajosabb lenni.
Ami még nem tetszik az a csúszásgátló bevonat a műszerfal egyes részein.Ez ha megsérül, akkor aztán elkezd csúszán ledörzsölődni és a műbőr váltószoknya 100.000-től már csúnyán néz ki.

- Az autó 2002 11.havi üzembehelyezésű
- A következőek voltak az polócskám igényei.
- -H7 izzók gyakori cseréje ami annak tudható be, hogy a Porsche-nál lett kicserélve magas áron alacsony minőségű.
- Mióta boltban tartósat vettem 1,5 éve bírja.
- -100.000 km-nél féklámpa kapcsoló (3000 Ft)Ez széria hiba, de azóta jó és jómagam is kitudtam cserélni.(nem vagyok autószerelő)
- -122.000 km-nél lámpa kapcsoló(15.000 Ft.)utánna kérdeztem és kicseréltem szintén magam.
- Ezek azok a dolgok ami meghibásodásból adódóan szorult cserére.
- 182.000 km-belül azt mondhatom, hogy nagyon jó!
- Az első 30.000-es szervízt a Porsche Szegednél végezték el 75.000 Ft-ért LOPÁS!!!
- A pollen szűrőt+ tisztítást kifizettem, de valószínű nem cserélték ki, mert a 60.000km-es szervízt és azóta a többit én és a szerelőm csináljuk és nem úgy nézett ki mint ami 30000 km-t utazott.
- A 30.000-es szervíz sajátköltségen nem szervízben elvégeztetve munkadíjjal 25.000 Ft és a 6500 Ft/l slx longlife 0W-30 motorolajat (porschenál annyi)2800 Ft. -ért veszem meg a boltban.
- Első fékbetétet átl. 55.000 km-ként kell cserélni (14.000Ft) nem 25 ezer mint a porsche-nál.
- Hátsó fékbetét átl 70.000 km bírnak ki. előző autóimhoz képest ez jó!!
- A lengéscsillapítok 160.000 km-nél 70 %-osak padon mérték.(55 % körül kell cserélni)A magyar utakhoz képest ez nagyon jó!
- A magyar utaknak a 16-os felninek és a hajtásnak köszönhetően 119.000 km-nél toronycsapágyakat (7000 Ft/db üzletben) és első kerékcsapágyat(kb.15000Ft/db) kellett cserélni.Azóta semmi bajuk.
- 140.000 km-nél első lengőkar gumisilentet (3000Ft/db) cseréltem mert már kicsit megviselt volt. Magyar utak!!!
- A 90.000-es szervíz vezérmű szettel, gen. szíjjal, feszítővel olajcsere + stb. anyagdíjja 75.000 Ft ebben a vezérmű patronosfeszítője (16.000 Ft)nincs benne mert 180.000 elég cserélni.Mindez a porsche-nál kb. munkadíjjal 140.000Ft, Lopás!!
- 178.000 km-körül finoman halhatóvá vált a féltengelycsukló kopásából eredő kattogás kanyarodáskor az egyik oldalt majd később a másik oldalt. Ez főleg az eszeveszett hajtásnak( főleg télen, ´drifting´ ) tudható be.Ha anyum használná még ma is jó lenne.A féltengelycsukló sajnos a legdrágább kopó alkatrészek közés tartozik, mert még nincs utángyártott csak gyári kb. 37.000 Ft/db. (nem gondolták, hogy 3 és félév alatt ennyit megy valaki.)
- A Motor tökéletes hozza az 5 literes fogyasztást és megbízható.
- Összegezve a dolgokat, ha más autóval 182.000 km (átl. ember 7-8 év alatt megy ennyit vele, nekem munkaeszköz) alatt csak ennyi baj lenne az szerintem meggyőző.

Saját lelkiismeretes és nem túl éhes szerelő ismerősőm és persze én.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Megbízhatóság (9) Vezetett km 182000
Előző autója? vectra Következő autója? polo V vagy lupo 3l esetleg Audi a3
Verdikt (6.9/10)

Volkswagen Polo 2001 (2005 - 2006)