Autók » Citroën » C3 (2002-2009)

C3 1.1 X

A kacsánk...

3000km-es futás óta halk kopogás az autó eleje felől. Kormányösszekötő csere megoldotta (magyar utak). 2,6 milla volt klímával, metálfénnyel, elektromos kütyükkel - ennyi pénzért jó vétel. 1.1-es motortól ne várjon az ember csodát, de szépen megy és viszi a klímát is. Alapjáraton sem fullad le ha bekapcsol a légkondi... Nyári olasz túra alatt (3300km) 5.2-es átlagot fogyasztott (hegymászás, város, autóutak). 0W40-es szintetikus olajat kapott a 30000-es szervíznél, halkabb lett és jobban megy. Érzékeny a benzin minőségére (rejtélyes leállásokat okozhat a noname kúton tankolás, azóta csak kagylós kút játszik) , olasz naftával megtáltosodik. 2 embernek+ 2-3 gyereknek elég "nagy". Finoman működik rajta minden, elektromos szervó nagyon jó - de inkább városban. Terheletlenül a hátsó futómű pattog az úthibákon.
Vezetőoldali H7-es izzó gyakran kiég, csere nőgyógyászoknak 1-2 perc nekem már rutinosan 5 perc alatt megy.
Nekünk kívül-belül tetszik. Szeretjük, azt hozza amit elvártunk tőle. A teljesítmény és a kényelmet a lökettérfogathoz, és a kategóriához viszonyítva értékeltem.

2007.06 update: Azóta mentem vele még 10000 km.-t hiba nélkül. Szeretjük!

2007.12 update: Vízpumpa csapágy tönkrement. Előbb hidegen zörgött később már mindíg. Csere érintette a feszítőt és a vezérműszíjat is. Szomorú hogy egy gyári vízpumpa ennyit bír ki : 47000km!!! Még jó hogy időben észrevettem és nem állt be. Utángyártott vízpumpa figyel benne azóta. A kiterjesztett gari drágább lett volna mint a csere költsége.

- Tetősín, vízhőfok gomba, jobb kormányösszekötő, sok H7-es izzó.
- 47000 km.-nél vízpumpa csapágy.

Bodex - Szolnok
Családias hangulat :-)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Előző autója? civic 1.3 16V Következő autója? C3 marad, mellé veszünk egy dízel kombit.
Verdikt (8.2/10)

Citroën C3 2002 (2002)