Autók » Toyota » Starlet (1989-1996)

Starlet 1,3

Az első japánom, amit csak szeretni lehet!!!

Egy hete vásároltam egy 95-ös évjáratú modelt. Az első utam alkalmával 5.5 literre jött ki a fogyasztás.:-)) 192000 Km-el került hozzám. Amit a vásárláskor már tudtam, hogy a két hátsó lengéscsillapítót cserélni kell. 14.500ft/db. Mivel nem szeretem ha egy utón valami rossz, ezért cseréltem még az első féket kompletten. Ami tulajdon képen jó volt, csak a betét kopott el. Csak hát én ilyen vagyok. Cseréltem mert engem ez nyugtatott meg. A tárcsákat elraktam tarcsiba. 1.5 mm-el volt vékonyabb a gyári méretnél)) Betét. Motorolaj + szűrő. 4db gyertya. Váltó olaj. A vezérmű szíjat is megvettem. Van még a cseréig 30.000Km. ezek voltak összesen 63.000 ft. Eredeti japán alkatrészek, kivétel az olaj. Sajna a jobb oldali központi zár motorja feladta a szolgálatot, de a tető kiválóan működik. Majd nézek bontóba. Egy pár égőt kellett még cserélnem, és egy két kontakt hibát kellett még kijavítanom. Egy apró korrózió van a hátsó sárvédőn, az meg azért mert meghúzták, és nem lett normálisan felület kezelve. Az autó pont olyan stádiumba került hozzám amelyik a vízválasztó. Innen lehet leharcolni egy utót, vagy egy kis ráfordítással megőrizni az állapotát. Persze ezek a hibák nem az utó hibái. Kopó alkatrészek. Beállítottam a szelephézagokat. Háát nem volt rossz 12 szelepet átnyálazni..-))) Ennyi kilométer után a vezérmű tengelyen említésre sem érdemes kopás volt érzékelhető. Szinte, semmi. 10 éves autónál általános a csavar összerohadási probléma. Hát itt nem. 1.5 Óra alatt cseréltük ki a két hátsó lengéscsillapítót az első fékeket az olajakat és a gyertyákat. Ketten csináltuk. Ez az autó hálás kis jószág. Minimális odafigyeléssel és a kellő olajcserével, és minimális szervízzel, szerintem a világból kimegy. Puritán a belseje, az nem is vitatható, de minek is a rengeteg világítü kütyü?:-))) A váltó pontos precíz. A fék, tökéletes. A szervó pont jó, nem kemény nem túl finom. Dinamikus az autó. 3.ban kiadja az erejét. Tökéletes városi kis verda. Az ajtók méretei jók. Én 180cm magas vagyok, de nem kell megszakadnom hogy hátra is be tudjak szállni. Amit még cserélnem kell az a kuplungtárcsa. Érződik , hogy kopott. Még nem szedtem szét, és nem tudom milyen a szerkezet, de azt is le fogom írrni. A végösszeget amit az autóra kell költenem olyan 100.000-re saccolom. De amiket cseréltem még az eredeti alkatrészek, és ha 190.000-et kihúztak, akkor a csere után, nálam is bírni fogják még sokáig.

- Hátsó lengéscsillapítók, jobb oldali központi zár motorja.

Én szerelem:-))

Fenntartási költség (10) Évjárat 1995