Autók » Alfa Romeo » 147 (2001-2010)

147 1.6

Autó helyett! Az importőr sem piskóta!

A debreceni Autó-Méry Alfa Romeo (akkor még az volt) márkakereskedéstől vettem. A vezető szolgálati autója volt, nem egészen egy évesen hibátlan állapotban volt az autó. 20.000 Km volt benne. Utána ide is hordtam szervízbe, mindíg segítőkészek voltak. Csak arra nem számítottam, hogy becsapnak. A szervízkönyv szerint 60.000 Km-nél kell a vezérműszíjat ellenőrizni, szükség esetén cserélni. 59960 Km nél az M 5 autópályán kb 120 nál megállt a motor. A leállósávban álltam fél napot. A vezérműszíj fogta magát és elszakadt. Sebaj elmentem a szervízbe, hogy beszéljünk az importőrrel, mi legyen az autóval. A következők derületek ki. A központi gépen egyáltalán nem szerepel a gépkocsi szervizelése. Csupán egy 25.000 Km- es szervíz van beírva.Pedig akkor volt 40.000 Km benne, így az óraállást sem jól vették fel. Az importőr FIAT Magyarország közölte, bármilyen bírósághoz fordulhatok mivel az autó elmúlt 4 éves májusban, nem nyerem meg a pert. Ügyes! Eladnak egy autót, ha a tulaj nem hajtja szét és csak 4 év után lesz benne 59000 km, akkor elmehet bárhova akkor is vegyen tőlük egy motorfelújító szettet 300.000-ért. Szerintem a vezéműszíj nem karbantartásigényes főalkatrész, ezért a gyárnak, illetve az importőrnek illene a felelősséget vállalni. Minimum elnézést kérve igyekezi az ügy megoldásában. De nem, még kompromisszumra sem hajlandóak. Hiába tudom tanúkkal bizonyítani, hogy hordtam szervízbe az autót, nem érek vele semmit. A vezető már nem dolgozik ott.
Tanácsom. Ne vegyünk ilyen autót. Illetve csak az vegyen, aki nem akarja használni, csak nézegeteni. Nekem van most egy ilyen autóm. Az importőrt nem érdekli, hogy szart adnak el, azt hiszi a kinézet elég manapság. Ja és szervízbe ne Debrecenbe vigyük, mert ott biztosan csak ráfizetünk.
Egyébként az autóval élvezet volt közlekedni, amíg jó volt. Jól megy, sportos, az útfekvése is jó. Nem túl kényelmes hosszú távon, de a hangja kárpótol. De könyörgöm ne menjünk vele sokat, mert a használatot nem bírja. Inkább nézegessük és vegyünk egy használható autót.

- Szervokormány olajfolyás 30.000. km
- Hátsó lengéscsillapítók, futómű alkatrészek 35000 km
- Égő kiégések rendszeresen
- mindg meglévő hiba, elinduláskor síró hang, nem tudnak mit kezdeni vele

Autó Méry Kft. Debrecen

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 20000
Előző autója? Következő autója? mindegy csak nem Alfa Romeot
Verdikt (4.7/10)

Alfa Romeo 147 2001 (2001 - 2005)