Autók » Dacia » Logan (2004)

Logan 1.6 MPI

A nagyseggű!

Az autót 2004 karácsonya előtt vásárolta a család. Először a régi berögződések azt mondatták velem, hogy ne Daciat, de a keret ennyire futotta.
Az autó viszonylag rövid idő alatt átadták.
Az első 15.000 km teljesen zökkenőmentesen telt, de később elkezdtek jelenkezni a silányság jelei:
Gyakorlatilag az összes ajtó nyikorog, zörög ez nagyon zavaró, főleg a Pesti utakon, mert van kátyú dögivel, erre a mai napig nem találtam megoldást, sem a szervíz;
A pedálokon lévő gumik egyszerűen leestek miután meguntam az összeset jó ráragasztottam.
Az ajtót felfüggesztő csavar magától kilazult és lötyögött az egész
Az ablaktörlőt rögzítő bilincs kilazult nem működött az egész
Az elektromos ablakemelőn nem lehet kiigazodni, ha úgy gondolja menetközben megáll és mégegyszer meg kell nyomni hogy működjön
A csomagtartó alsó borítása gyakorlatilag az első bepakolás után eldeformálódott, elég gagyi megoldás
Ezen a problémák némelyikét sikerült otthon orvosolni.
Amiért megérte:
Ennyi pénzért nem kaptam volna ilyen felszereltséggel ekkora autót. 1.6-os motor, klíma ami szerintem nagyon is jól működik többek véleményével ellentétben, jól és gyorsan hűt, ABS igaz még nem voltam vészhelyzetben, el. ablakok ez azért hagy maga után kívánnivalót, fogyasztásmérő amely abszolút megbízható, szervó.
Sok hely van benne akár öt gorilla is kényelmesen elfér, viszont a csomagtartó nyílása az autó méretéhez képest kicsi. Belógnak a pakolótérbe a tartók.
A gyári nyárigumikkal semmi probléma több mint 40.000 km-t kibírtak és még nem voltak dögrováson.
Most volt a 60.000 km-es szervíz vezérműszíjcsere, folyadékcserék, szűrőcserék. 3 óra volt és 50 eFT. Ezért éri meg ilyen autót venni. Igaz egy vizuális környezetszennyezés, de amire egy átlagember az autóját használja ez is alkalmas arra.
A teljesítményről? Azért vannak ennél erősebb 1.6-os motorok is. Ez már egy régi darab de bevált és nincs semmiféle probléma vele. Az előzéseknél elővigyázatosnak kell lenni jól felmérni a helyzetett és akkor sokmindenre képes. A kanyarokat barátságosan lehet vele bevenni, igaz azért ehhez kell az egyel nagyobb gumi.

Ennyit nagyvonalakban az autóról. Én meg vagyok vele elégedve. Majd szorgalmasan dolgozom és veszek egy sokkal jobbat. Hihi

Ja tolatni borzalmas vele!

- Még semmi sem romlott el rajta.

Cegléd, Renault majd most a Dacia szervíz

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004