Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 1.7 DTI caravan

1.7 DTi: jó motor, típushibás elektronikával :-(

Az autóval összességében véve elégedett vagyok,eddig,egy kis tüskével. /még csak 1 éve van nálam./
Amit szeretek benne: kis fogyasztás, viszonylag nagy belső tér pakolás szempontjából, olajat nem eszi,nem füstöl,stb…mint ahogy már a korábbi levelekben is olvashattuk.
Megfizethető autónak tartom,ami nem utolsó szempont,persze akinek pár százezer számít azon rétegnek.Kényelem szempontájából elgogadható, viszont negatívum,amit vásárláskor vettem észre:
Az autóban nincsen hátsó fejtámla,kerestem,de még az ülésben a helyét sem alakították ki,tehát nem az idők során elhagyott holmi. Ez nagyon negatív egy újonnan jóval 3 millió felett levő autóban.
Teljesítménye nem egy tornádóéhoz hasonló,de 140-ig jól használható, 5,5-ös fogyasztás mellett.
Ez ennyit tud - ezért. Kinézetre szintén nem csúnya az autó egy kis „sminkelés” után.
Amiért a levelet írtam:
Fél év használat után reggel munkába menet az autó 60 km/h-s tempónál megállt.
Mivel nem sikerült beindítani,így szervízbe vittem délután. Diagnosztika következett, erdmény :
Adagoló elektronika meghibásodása, típushiba , 320.000 ft.
Mivel sajnos nem állok ilyen jól anyagilag,hogy másnapra elővegyem a pénzt,vagy ép hazaszaladjak érte,így elkezdtem érdeklődni más megoldás után.Lehetőségek,persze ameddig én jutottam:
1, új 320.000 ft-ért , melyre nincsen garancia! Igen,sajnos ez így van.
2, Ausztriából,vagy Olaszországból bontott behozatala,ami ha nincsen jó ismeretséged vagy jó,vagy nem.
3, Felújítás 100-120 ezer forintért,melyben megjavítják az elektronikát,és kicserélik az adagoló mágnesszelepét / 60 ezer /
4, Felújítás 40.000 ezerért,itt marad a régi mágnesszelep,mert mivel ez nem kimérhető alkatrész,így lehet hogy jó,és felesleges lenne kicserélni.
Több más alkatrész is okozhatja az elektronika hibáját hozzéártők szerint, PL: önindító.

Én anyagi okok miatt az utolsónál maradtam, az elektronika szétszedése után 2 fet lett cserélve,és egy dióda, + a panelon található rengeteg lyukasforrasztás lett javítva. Ezt azért tartom fontosnak,mert vicc hogy egy ilyen fontos panelek forrasztása rosszabb mint a kínai piacon található ébresztős- rádiós órák paneljának forrasztása 1500 ft-ért.

Azóta jó az autó,persze lehet hogy ez ideiglenes állapot de ugyanezt mondhatnám,ha 320.000-ért új van benne akkor is. Az én javításom ismerős révén 28.000 ft volt szereléssel.
Szerintem ez nagyon baráti.

Azért tartottam fontosnak ezt leírni,mert szerintem még sokan fognak találkozni hasonló hibával mint az astra,mint pedig a corsa típusoknál a motor azonossága miatt.
Bocs,a motor jó,azt nem bírálom,de az elektronika sajna pocsék.

Szervízre miért adtam 2-est?
3 napig volt ott,elhagyták a 4 felgogató csavart,plussz egy motorburkoló műanyagot,mikor elvontattam a kocsit / diagnosztika 8000 ft a 320.000-as javítási ajánlat után./ kérdeztem közölték,hogy aki foglalkozott az autóval kolléga már nem dolgozik ott,és nem tudják mit hová tett. Kis vita után hagytam a dolgot,volt elég gondom,csavart pedig gyorsan szereztem,de azért ez vicc egy márkaszervízben.

Üdv mindenkinek!

- -ADAGOLÓ ELEKTRONIKA

OPEL SZOMBATHELY

Fenntartási költség (7) Évjárat 2001
Megbízhatóság (6) Vezetett km 20000
Előző autója? Bravo 1.4 Következő autója? egyenlőre nincsen.
Verdikt (5.6/10)

Opel Astra 1998 (1998)