Autók » Honda » City (2005-2008)

City 1.4 LS

Óriás kisautó, nagy elégedettség

2006 áprilisban beütöttem a fejem, úgy határoztam, lecserélem az alig fél éves Chevrolet Lacettimet, klímával felzabált 9,3-9,5 litert, szétrázta a hátsómat, amúgy nagyon jó autó volt.
Sokat keresgéltem, egy tucat autót megnéztem, kipróbáltam, többek között a Honda City-t is, nagyon tetszett már akkor is, csak megijedtem attól hogy török. Majd egy Opel H-astra mellet döntöttem. Kipróbáltam, meg is egyeztem az árban, de amikor a kereskedő maga megmondta hogy 9 fölött eszik, visszahőköltem, 2000 km-nél többet megyek havonta.
Ezután visszamentem a Hondához, mázlim volt.

1.99-es THM, SZUPER! a Lacettit elvitte a Hondáék kereskedője jó áron, volt raktáron LS kivitel galaxi gray metál színben SZUPER! (ES-t szerettem volna, de több hónapot kellett volna várni rá) nem hezitáltam, 3, igen, mindennel együtt 3 nap múlva átültem az ÉN HONDA CITY-mbe!
Mit mondjak?! NEM bántam meg, nagyon NEM!
25000 km után semmi baja, nem zörög, nem csörög, nagyon jól fogyaszt, 5,9-6,1 abszolút vegyesen használom. Nem igaz hogy kényelmetlen, 800 km-t vezettem kiszállás nélkül nyáron Horvátországba a fájós derekammal, /az autóban nem fájt/. 4 személlyel, tele csomagtartóval /még egy pár dolog elfért volna benne/ úgy ment, mint még egyik autóm sem.
50-től 5.-ben remekül húz, az érdi emelkedőt észre sem szokta venni! Tényleg! 160-165-el simán előz, csak akkor kicsit többet eszik. A hátsó ülésrendszer fantasztikus, sokszor kihasználtam már az üléshajtogatás előnyeit. Az a havi 18-20.000 Ft amennyivel kevesebbet tankolok a Lacettihez képest, majdnem fedezi a kocsi részletét.
Ez a 8 szelepes, 8 gyertyás motor frenetikus!
Valamit tudnak a Hondánál!!
És amitől féltem, a törökországi összeszerelés, hát nekem semmi bajom vele.

Röviden: szuper, kényelmes, igényes, gyors, dinamikus, a család által NAGYON szeretett kisautót kaptam. Egyetlen negatívum, nem szereti 130-nál a nagy oldalszelet, akkor kell küzdeni egy kicsit a visszakormányzással de kárpótlásul kíméli a derekamat a budapesti kátyúk között néha fellelhető aszfalton!

Nem bántam meg és valószínű nem is fogom!
Tényleg!

- Semmi az ég világon

Honda Szabó, csak kötelező 20000-es szerviz, precíz, pontos és még csak nem is volt drága.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Lacetti Következő autója? HONDA
Verdikt (8.8/10)

Honda City 2005 (2005 - 2008)