Autók » Alfa Romeo » 147 (2001-2010)

147 1,6 120 LE

Pokolfajzat

Olasz autó és még ehhez Alfa is - csodálatos élmény benne ülni, vezetni. Megy, mint a golyó. Már ha éppen megy.

Olasz autó - tehát előbb-utóbb, és inkább előbb, mint utóbb, minden elromlik rajta, ami elromolhat, és vagyonokat kell érte fizetni. Giovanni nem figyel oda egy kicsit, és egyből 10-20 autó hibásan jön ki. Márpedig Giovanni nem figyel oda...

Egyet elért nálam - soha többet olasz autót!

- Az elektronikai bakikról inkább nem beszélnék, mert ezek az olasz autókkal szinte együtt járnak. Az ablakok, ha úgy akarták, lementek, ha nem, akkor nem, felfelé ugyanez, az ablaktörlő is érdekesen bírt üzemelni. A lámpák össze-vissza kiégtek, az elektronika nem jelzett vissza arról, amiről vissza kellett volna neki, etc.
- Az automata klíma egy rettenet volt. 22 fokra beállítva hol a hideget, hol a meleget köpte, de minden átmenet nélkül. Átlagban biztosan megvolt a 22 fok, de ez 10 és 34 fok átlagából állt össze.
- Zabálja az olajat - mint minden Alfa. Ezzel együtt egyszer az olaj mégis valamely rejtélyes okból kifolyólag kifogyott, és a motor eszeveszett zörgésbe kezdett. Tréler, majd 800.000 Ft-os javítás.

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? Golf Következő autója? Renault Mégane
Verdikt (3.6/10)

Alfa Romeo 147 2001 (2001 - 2005)