Autók » Chevrolet Korea » Epica (2006)

Epica 2.0 Diesel

Megbízható, kisfogyasztású autó, nem a szomszédnak

Katalin (ez a neve, mert KTL a rendszám) továbbra is jó kislányként viselkedik. Sok helyen járt már közelben és távolban, és továbbra is fogyasztás tekintetében igénytelen hölgy benyomását kelti. Különböző technikákkal még szűkíteni is lehet az "étvágyát": országos főútvonalon stabil 90-nel haladva 4,7 l/100 km-re lehetett levinni az átlagfogyasztást. Az átlagfogyasztás-kijelző igen hasznos készülék: kombinálva a sebességtartó-automatikával lehet "gyomorszűkítő" gyűrűt operálni Katalin hasába. Így például sztrádán a hatóságilag engedélyezett 130 km/óra átlaggal haladva 5,4 l/10 km fogyasztást lehet elérni, de ha nem vált közben az ember normál gázadásra, akkor szép lassan felkúszik akár 8 l-ig is. Ennek ellenére fenntartom korábbi véleményemet: igen takarékos autó ez. Ellenben a beépített iránytű fabatkát sem ér, még egyszer sem mutatott a föld mágneses sarkának megfelelő irányba. Majd a 15000-es szervíznél kicseréltetem. Télen csak kismértékben emelkedett a fogyasztás, és az Alpokban, a sípálya felé haladva is stabil gép benyomását keltette a havas magashegyi utakon. Meg kell dícsérnem újra a beépített hangrendszer minőségét: bár nem egy Mark Levinson vagy Bose, ha a nevet elfelejtem és csak a zenét hallgatom, akkor már nem vagyok olyan ifjonc, hogy füllel fel tudnám fedezni a minőségi különbséget. Se új hangszórókat, se új hi-fi rendszert nem szándékozok beépíteni, ellenben a xenon-szettre a téli utak miatt szükség volt, és ezzel meg is leptem magam Karácsonyra. Megérte a negyven ruppót, csak ajánlani tudom mindenkinek.

- Egyszer visszahívták egy kábelellenőrzés miatt: a Diesel változa kábelkorbácsa hozzáért a motorhoz, és ez esetleges rövidzárt okozhatott volna. Távtartóval orvosolták.

Chevrolet Gombos, Óbuda

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Előző autója? Kappa 2.0 t Következő autója? Még nem készülök
Verdikt (8.2/10)

Chevrolet Korea Epica 2006 (2004 - 2006)