Autók » Ferrari » 599 Gtb (2006)

599 Gtb Enzo 293.

Olasz a románok között

Udv, koszonom a lehetoseget, 599 temajaban irok az Enzomrol, mivel Enzo tema nincs, de mar nagyon kikivankozott belolem, ezert irom ide a velemenyemet. A kocsit bo egy eve szereztem meg, 2. tulajtol, nemetorszagbol. Az arat nem kommentalom, nagyon draga volt, viszont jo vetelt csinaltam vele, mert megy fel az ara, minel oregebb lesz. Mar most 50-100.000€-val tobbet kapnek erte mint 1eve. Ez az jarmu tenyleg AZ Auto! Nagyon szeretem minden hibajaval egyutt. Ami mindenkeppen jo, az a vezetes elmenye, es a presztizs amit egy ilyen kocsi jelent. Ude szinfolt a piros lampanal a sok Dacia kozott :) A hangjara, szinere, mindenre, midnenki felfigyel. A teljesitmenyerol szerintem nem kell beszelni, a 800 loero magaert beszel. Fogyasztasilag varosban 35-40 litert is megpapizik, orszaguton normalis 120-130 tempoban 20-25 liter. Szerintem ilyen kocsitol elviselheto. Kenyelem maximalis, bar nem romaniai utakra terveztek ezt az olaszok, semmi kulonos zorges, kenyelmetlenseg nem tapasztalhato... Na meg lassan jobbak az itteni utak mint Magyarorszagon. A kocsimat romaniai hajtasival hasznalom, mivel a magyar adorendszer teljesen ellehetetleniti az ilyen nagy teljesitmenyu kocsikat... Az autot altalaban csak hetvegen veszem elo, vagy bevasarlasra. A hetkoznapokban egy Honda Accord-ot hasznalok. A problema csak az, hogy egy tarsashazban lakom, szuk garazs jar hozza, csak az egyiket tudom bepakolni fedett helyre, ez termeszetesen az Enzo :) Kicsit nehezkes, es maceras, mert szeles a kocsi, hat el kell vele ugyeskedni par percet... A szervizek 2500km enkent kotelezoek, minden kisebb dolgot cserelnek rajta, hat nem egy japan, hogy 100 ezreket megy szerviz igeny nelkul... De ez van ezt kell szeretni. A futomurol sem kell sokat beszelnem, termeszetesen nagyon jo minden az auton, semmit sem valtoztatnek meg. Tenyleg praktikus, nem is gondolna rola az ember. Versenyezni meg sohasem voltam vele, eddig max 180 a tempo, így tudom hogy nem tul jo neki, de a kihuzatast hetente egyszer 1es sebessegben vegzem, 1esben kb 120kmh tempoval lehet vele menni ilyenkor!!! Ha nem lenne ez megcsinalva hetente, ellustulna, nem egnek ki a hengerek es rarakodik az olaj! Osszessegeben ezt nagyon ajalnom, ha mas nem, befektetesnek sem utolso! Remelem midnent leirtam amire kivancsiak vagytok!

- Semmi varatlan, csak a kotelezo cserek 2500km utan :)

Forza Rossa - Bukarest

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? Accord 2.4 Következő autója?
Verdikt (8.4/10)

Ferrari 599 Gtb 2006