Autók » Chevrolet Korea » Epica (2006)

Epica 2.0D LT AT

Nekem bejön

Öregedő 1.5-ös Esperonkat cseréltük le idén augusztusban erre az autóra. A két modell bevezetése között eltelt 16 év - és a két gép ég és föld egymáshoz viszonyítva.
Sokat járunk autópályán és bizony az Espero 120 fölött már nagyon zajos volt, zenehallgatás, beszélgetés nem nagyon volt lehetséges.

Szerencsére ebből a szempontból nem okozott csalódást az Epica, viszonylag csendesen megy 140-ig, onnantól egyre erősődő szélzaj, most kb 170-180 körül van akkora zaj, mint az Esperoban 130-nál.

Az automata váltó nekem nagyon kényelmes, indulásnál van egy kis tétovázás, de aztán gyorsan és finomam kapcsol, legalábbis hozzám képest. Viszont a váltó mintha kerregne egy kicsit kettes és hármas fokozatban 2000-es fordulat környékén. Majd megemlítem a szervíznek.

Rugózást most már megszoktam, eleinte a libegő-billegő Esperóhoz képest szinte rázósnak éreztem, ugyanakkor nagyon stabilnak. Mostanra megszoktam és el tudom fogadni a szakértők azon vélememényét, hogy ez még mindig egy inkább lágy rugózás.

Tartottam egy kicsit a bőr kárpitozástól, de kellemesen csalódtam, nem izzadok hozzá (nagyon) és kellemes hozzáérni.

A hangrendszer jó, a rádiórész hangja jobban tetszik,kiegyenlítettebb, mint a cd váltóé, ez utóbbi szerintem túlságosan kiemeli a középmagasakat, és ezt nem tudom korrigálni az ekvalizerrel sem.
A hangerővel nincs gond, jól fel lehet hangosítani.

A felszereltségi lista egyéb tételei működnek rendesen.

Nekem az az első diesel autóm, tetszik, ahogy megy. Kis fordulaton sem halott és 2000 felett begyújt a gép és megindul előre, mint egy mozdony.

Eddig nagyon elégedett vagyok a kocsival. Nem volt olcsó, de úgy érzem sokat kaptam a pénzemért.

- Még semmi

Még nem volt

Fenntartási költség (7) Évjárat 2007
Előző autója? Espero 1. GLX Következő autója?
Verdikt (7.8/10)

Chevrolet Korea Epica 2006 (2004 - 2006)