Autók » Opel » Astra (2004-2008)

Astra 1,4 Twinport 5 ajtós

A megbízható rabszolga

Lakhelyem miatt olyan autót kerestem, ami bírja a "gyűrődést", lehet strapálni rossz úton is. 2006 februárban vettem az autót. Az első 3000 km-en viszonylag kíméltem, aztán kapott rendesen. Mindennapos használatnak van kitéve, Bp. környékéről járunk be dolgozni Pestre, napi 40-50 km., általában nagy forgalomban, sokszor dugóban. Kényelemben nem éri el az átlag franciát, de mindenképpen megbízható, indul hidegben, melegben. De ami a lényeg! Idén nyáron a négy fős családdal Nápolyban voltunk vele, s mondhatom minden várakozást felül múlt. Átlag 7 literes fogyasztást produkált csurig pakolva, 4 fővel, általában légkondival. Az 1600 km-es utat /Bécs felé mentünk, végig autópályán/ 15 és fél óra alatt tettük meg. Emelkedőn, 5.-ben légkondival nem gyorsult, de amúgy nem lehetett rá panaszkodni. A németes keménység mellett sem gyűrődtünk meg az út végére. Egyébként a napi használat során /50 % város, 50 % lakott területen kívül és autópálya/ az átlagos fogyasztása 6,5 liter körül van, pedig lakott területen kívül 4000-4500-as fordulatot szoktam produkálni. Összességében, csak ajánlani tudom mindenkinek, aki nem a kifejezett luxusra vágyik a napi közlekedésben.

- jobb első helyzetjelző izzó

Schiller Fóti út

Fenntartási költség (8) Évjárat 2006