Autók » Alfa Romeo » 156 (1997-2005)

156 2.0 TS

Csak olaszt ne.....

Bármit,csak olaszt ne!
Így indultam neki az autókeresésnek miután tökéletesen működő samarámat le akartam cserélni.(előtte 1 régi BMW 320-om volt) Persze még sose volt olasz autóm. Ahogy a többség ,aki így vélekedik én is a cimborám apjának a munkatársának a kutyájának a gazdájától hallottam,hogy volt neki 1 régi olasz autója ami rohadt,folyt belőle az olaj meg mindíg leállt. :)
Nos ,ezzel a beidegződéssel kezdtem neki a keresésnek. 1 sikertelen autómustra után, (ahová véletlen 1 Alfa 156-ossal vittek) jöttek be a képbe az olaszok! Kinézetre nagyon bejött a 156, a tulaj és a magammal vitt szerelő rokon is meggyőzött-jó kocsik ezek!
Szóval nagy válogatások és teljesítmény hasonlítgatások után vettem egy ´99-es 2.0 TS 156-ost.
És a sorsom megpecsételődött!
A külsejéről nem kell mit mondani ,akinek egy csepp szépérzéke van...
Belül egy sportos műszerfallal találkoztam. Nekem bejött. Az üléseknek van oldaltartásuk, hátul van elég hely.180 cm magas vagyok és simán elférek. Csomagtér nyílás szűkös kissé de lehet azért pakolni bele bőven. Futómű és a motor pedig 1 álom!
3000-es fordulatig normális és takarékos vezetést tesz lehetővé (2000-es motorhoz mérten), aztán ez felett a karámajtó kitárul és előfutnak a lovak! Mind... és nem kehes gebék! És a hangja! Na jó, nem 1 V6 de azért csodaszép.Vezetni? Mindíg úton lennél vele, erre alkották!
Úgyhogy ez szerelem lett, mivel én nem csak használati tárgynak tekintem az autót.
Ha te is szereted az autókat és nős vagy esetleg férjezett jó ha tudod, a párod még féltékeny is lehet a kocsidra annyira fogod imádni. Persze ehhez nagyban hozzájárult 1 internetes Alfás közösség is. (ha nagyon kutakodsz rátalálsz)
Mert ha Alfát veszel 1 közösség tagja leszel (ha akarsz persze) ahol a márkatársak rádvillantanak ha szembejössz, integetnek, köszönnek és segítenek ha véletlen szükséged lessz rá!
Mint minden autónak ennek is vannak hibái: az égők kiégnek a fékek elkopnak, tankolni kell bele! De ezekkel együtt egy imádnivaló gép! Én mindenkit csak rábeszélni tudok!

- Helyzetjelző izzók, termosztát,flexibilis cső kipufogón,kuplungszett

Riegler Győr
Szaxervíz! Drágák,megvan a megfelelő felszerelés talán a szaktudás is!

Csörgő Autószervíz
Korrekt ár,alfás szaki aki érti a dolgát!

Fenntartási költség (7) Évjárat 1999
Előző autója? samara Következő autója? Bármi csak Alfa Romeo legyen! :)
Verdikt (8.1/10)

Alfa Romeo 156 1997 (2002 - 2005)