Autók » Volkswagen » Passat (1988-1997)

Passat 1.9 d

a világ legszarabb autója!!

Avval kezdem hogy volt már nekem 1 ilyen autóm csak 1.9 td és arra a gatyámat ráköltöttem és tanulhattam volna belölle hogy vw-t nem veszünk többet!!ÉS ez nem arról szól hogy én 1 trehány tulaj vagyok mert ha meghallom hogy az autóba kopog vmi már rohanok a szerelőhöz!!Na de az elözmények!A mazda is 1 csalodás volt eladtam mert hogy drága a benzin sokat fogyaszt meg hasonlók,fogtam a kis pénzem és vártam hogy legyen vmi jó vétel vagy merci vagy vw barátom unszolására hogy nem rossz ez az autó csak kifogtam az elözőthogy 1000-böl 1 szar!!És nincs mi elromoljon mert nincs benne semmi elektronikai kütyü!!Hát vártam !! Fél év mulva találtam is 1-et ami sérülésmentes 1 tulaj vezetett szervizkönyv 200000km-ig!!Mondtam magamnak na végre evvel nem lesz baj! Tévedtem!! eltelt 2 hónap és 1-szer csak hirtelen éreztem hogy az utö jobb oldalára bicsaklik és jobb kerék blokkol, hát persze eltört a bölcső és ráült a kaszti a kerékre!!Ezt persze mondta a szerelő barátom hogy ez gyári hiba mindnek ez a baja 1 idő után!! Tréleresnek telefon irány a szerviz!Kiderült mi a baj na rohangálás bölcsőért ára 25.000 forint és még tetözzük meg avval hogy a féltengely is szétszakadt még 15000 forint szóval ez a mutatvány került nekem munkadijjal 60.000ezerbe mindenestül!Mondtam magamba jó ilyen előfordul!Nem telt el sok idő elkezdte enni az autó a hütővizet mondja a szerelőbarátom hogy gátas a hegerfej lassan csere!Sebaj volt1 ember aki hozott nekem 1 gyári vw hengerfejet ami a vw szervizből meglovasitottak ujonnan 10000-ért ennyiért ez semmi!!Mondom szerelő barátomnak mehet a hengerfej csere mert megvan a cucc rendben volt minden megusztam az egészet a tömitésekkel porlasztócsúcsokkal meg a többivel 60000-ből!!Mondtam magamnak na most van 1 jó kis kocsim és mehetek ide-oda!Igen 1 hónap volt csak az öröm!!azthalom reggel mikor melegitem az autót hogy sziszeg valami kinyitom a motorháztrtőt csupa olaj minden szétrobbant az olajszürő!na mondom ez király !Szerelőnektelefon mondom mi a baj hát lehet hogy csak a szürö adta meg magát!!oksa szürő csere! eltelt 2 nap megint!!Mondja a szerelő na hagyd itt mert itt valami nagyobb a baj ! hát persze hogy az olajpumpa és abba is az olajnyomás szabályzó ment tönkre kimérték és nyomott 6bar-t!40000 ezerbe került a gyári mert mindenki mondta hogy az utángyártott az szar és hamar tönkremegy!!a szerelőbarátom nem is kért munkadijatt mert már látta hogy kezdek kilenni!Na utána jött a többi vátóba meghalt a difi váltó és ha már lent van kuplung meg szerkezet csere a váltót bontottan vetten 15.000+a többi volt 25.000 pénz igy a munkadijjal meg mindennel 50000 forint volt az egész hadmüvelet!!Azt mondanom sem kell hogy eközben még generátort és az öninditot is felújittattam ami 55000-ft volt!És a hab a tortán!!!!Müszaki vizsga elötti felkészités!!szinte nem kellett semmi csak pár gömbfej ami a munkadijjal volt 15.000 pénz a fékek átvizsgálásával meg hasonlók!!Vizsgára elmenve aztmondták ilyen patent autót rég láttak ilyen idősen át is ment a vizsgán!Csakhát utána mentem kb 10 km-tés beálta motor nem tudni miért?Se hang se figyelmeztetőjelzés hogy nincs olajd! De az volt benne mert megnéztük utána és a nivó felénél több volt !! Barátom nekiált a motorfelújitásnak és a a végösszeg140000-ft volt!Hát ennyi !!Miután készlett az autó elkezdtem árulni 350000ft-ért ami mások szerint nevetségesen olcsó volt senki nem jelentkezett és azóta is árulom az autót!! Én óva intek bárkit aki ilyen autót akar venni mert 1 rakás szar szemét !!A VW-röl megvan a véleményem soha többet nem veszek se ujat se öreget!!És ezt hívják népautónak!!Szerintem népellenesnek kéne hivni!!

- bölcső eltört!hengerfej,izzitógyertyák ,öninditó ,generátor ,vizpumpa ,vákumpumpa ,porlasztócsúcsok,olajpumpa, bal hátsó kerékagycsapágy, váltó,és végül beállt a blokk ami 140000-be került!!!

a gyerekkori barátomhoz aki autószerelő és nagyon profi!

Fenntartási költség (1) Évjárat 1990
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 203000