Autók » Suzuki » Swift (2005-2010)

Swift GLX CD AC

Nekem DeathRow (halálsor), a barátnőnek cukiautó

Mit is mondjak
Kezdem a legelején
Mikor meghallottam életemben először hogy Suzuki, egyből a kis törékeny műanyag autóra gondoltam, persze a régebbi modellekre
Vannak tévhitek, hogy Suzuki, soha, mert halálos, meg koporsó a kasznija, na de emberek, tán egy 10 légzsákos 20 millás merci, vagy egy drága gti megvéd minket a mennybe jutástól, főleg totálkárnál?
Mikor megláttam, elképedtem, hogy a régi modellhez képest mit hoztak ki a tervezők, na szóval tetszett
Bebattyogtam az akkor nyílt helyi márkakereskedésbe, és leskelődtem, kínálták nekem a Grand Vitarát is, havi 75ezerért (mondtam is, ember, földön járj, nem vagyok én képviselő), mintha lenne rá min. 8 millám, mondom nekem csak az a kis Suzi érdekell
Mikor kihoztam, és persze egyből a kútra mentem, löktem bele pár lityit, egyből tudtam hogy ez más mint a többi
Ültem már VW-ben, Honda Civic Vti-ben is, de ez akkor is más volt
Ebben az alsó-közép kategóriás osztályban nincs ellenfél, legalábbis gyorsulásban, hihetetlen mik történnek
Én mint 24 éves fiatal, engem a teljesítmény fog meg
Én élvezkedem, az asszony meg fogja a majrévasat és dirigál
Motor pöcre indul, utána egyes, és GO. Felpörög 4000ig, aztán kettő, megint pörgés 4500ig, és máris 70-80-nál járunk
A pirosnál bezzeg bambulnak az apuci kedvencei, kik BMW-vel, meg gti-kel, na és az abszolút kedvenc, 10 millás M-es Merga terepjáróval hasítanak, mikor alázom őket
Na, szóval a teljesítményben nincs hiány, az fix, de azért egy sport dob kell mindenkinek (reklám helye itt
A paragi 100-as véggel mindenkinek:))
Persze lesz még direkt szűrő is, meg nagy kerék, stb...
Valamilyen oknál fogva a lányok nagyon szeretik, különösen az én asszonykám, már-már néha úgy érzem, jobban imádja, mint engem, de nem zavar, kezdő családi(amúgy megmarad a csajos) autó lesz, biztos!
Most jöjjön a beltér. Egyszerű, a kesztyűtartóba sok dolog elfér, de én leginkább a pohártartót használom, apró pénz, telefon, stb. elfér benne, amúgy még az anyós ülés alatti polc is nagyszerű
Decemberbe lesz két éves az autó, picike zörgések már hallhatók, de nem zavarók, csak ha nagyon fülelünk a neszekre
Amúgy kényelmesek az ülések, hosszabb távon sem fárad el a derék, és még magam mögött is elférek, pedig a 187cm/80kg állás kb általános, de nem árt hosszabb úton felemelni a hátul utazóknak a fejtámlát
A csomagtartója nem nem nagy, nem kicsi, jól kell variállni, és akár két-három zsák krumpli is elfér, de vittünk halottak napjára 12 koszorút is benne, tehát megfelelő
A hátsó ülést lehajtva hoztam már hűtőt is el az üzletből
Összefoglalva, kezdő fiataloknak, illetve kis családosoknak, na persze kis pénzű nyugdíjas pároknak első autónak megfelel
A motor bombabiztos, a futómű elfogadható, kanyarokban meglehetősen stabil, a kényelemre nincs panasz, bár egy fullos Merciben több a bőr:), tehát ha az ember a megfelelő időben elvégzi a karbantartásokat, hosszú ideig hű társa lehet
Vagyis, tényleg NAGYON-NAGYON

- Semmi nem romlott el eddig, kivéve télen az ablaktörlő felmondta a szolgálatot
- Reggel nem működött, de délutánra megjavult, na ez az időjárás függő elektronika, de már ki van cserélve, a szervizben csak vakarták a fejüket, hogy ilyet még nem láttak, én meg bambán bámultam:)

Suzuki Mezőkövesd, csak éves kötelező szerviz

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? Következő autója? Csak is Suzuki, az egyszerúsége megfogott, megmarad!!!
Verdikt (8.1/10)

Suzuki Swift 2005 (2005 - 2007)