Autók » Daewoo » Nubira (2003-2004)

Nubira 1,4 SE

Kiváló munkaautó - mindig legyen egy a garázsban

Tökéletes gép. Véletlenül vettem, mert Kalosban nem volt raktáron klímás és ABS-es, a gép pedig gyorsan kellett. Pécs-Budapest között hetente használom, 130-150km/h között a pályán, de a 170-et is teljesen korrekten viszi huzamosan is (Furcsa, de a 150-160at jobban szereti, mint a 120-130-at - ezt valahogy nem veszi olyan szívesen). Kényelmes, megbízható és az ár-érték aránya kiváló. Az 1,4-es motorhoz képest jól megy. Akit eddig vittem, csak lesett a kényelemtől és a viszonylagos dinamikától is. Presztízse nincs, de ez a tudatlanság és a fogyasztói társadalom butasága :-) miatt van - felesleges kiadni háromszor ennyit egy passatért vagy 6-os mazdáért, kivéve, ha reprezentációs kocsit akar valaki. Felsőkategóriás kocsikat nyúzó hivatásos gépkocsivezető barátaim, ismerőseim is dicsérik, privátban többük ilyet használ - teljesen elégedetten. Praktikus, nagyon szép, kényelmes, jól pakolható autó. A manuális klíma sztem teljesen megfelelő, a fűtésre sincs panasz. Gyári hangrendszer is szuper. A gumikat viszont cseréltem GoodYear-re (Hidragrip), azóra úgy ül az úton (kanyarban is), mint ha oda lenne szögelve. Maximálisan ajánlom mindenkinek, főleg családosoknak.

- Első lámpa izzók, amíg a szervízben nem rakattam bele eredeti izzókat - nem érdemes nekiállni izzót cserélni! Azóta kifogástalanul működik. Egyébként semmi!

Chevrolet Sántics, Pécs - korrektek és udvariasak. Minden hülye kívánságot igyekeznek teljesíteni. Hárítást még nem tapasztaltam náluk.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2004
Előző autója? Következő autója? Ugyanez és mellé egy VOLVO s60, ha tárgyalni megyek
Verdikt (8.5/10)

Daewoo Nubira 2003