Autók » Honda » Civic (2006-2011)

Civic Hybrid

Hibrid erő(lködő)gép

Az autó céges használatban fut, többen használjuk, az eddig megtett kb. 20 e km tapasztalatai:
A hibrid-koncepció jó, a megvalósítás még hagy némi kívánnivalót maga után. Konkrétan a teljesítménnyel van problémám: az 1.3 motor ebbe a kasztniba igen kevés, az automata váltóval és a villanymotorral társítva gyenge átlagos menetteljesítmények produkálására képes csak. A váltó "S" fokozata annyit változtat a gyorsítási képességeken, hogy szinte tiltásig pörgeti az amúgy kb. varrógéphez hasonló hangú motort, de alig gyorsít jobban. Kick down funkció a fentiekből adódóan nem igazán működik. Azért a pályán kényelmesen tartja a 130-at, tempomat szuper, klíma megfelelő minőségű. A gyári rádió minősége nagyon gyenge, RDS van (elég gáz, hogy a Honda-k esetében manapság erről külön is kell szólni), de a vétel valahogy sehol sem jó, recseg.
Kényelem, funkcionalitás szmpontjából hozza a hondás elvárásokat, számtalan apró rekesz, pakolóhely van, az ülésfütés kellemes extra, a gombnyomásra behajtódó visszapillantók praktikusak. Az elülső ülések jól tartanak, hosszabb távon is kényelmesek, nem olyan kemény a tömésük, mint pl. a német konkurenseké. Hátul is el lehet férni átlagos testalkattal, bár a ki- és beszállás nem egy nagy élmény. Csomagtér kicsi, bővítési lehetőség alig van és értelme sincs a nyílás szűkössége miatt, a tér belső borítása elég igénytelen, továbbá a fedél zsanérjai értékes helyet vesznek el a csomagoktól. Szükségpótkerék gáz, a defektes kerék tutira nem fér be a helyére...
Futómű: az egész autó nagyon alacsony (jó hondás szokás szerint), ez rosszabb, bakhátas utakon, vagy fekvőrendőrök, padkák esetén nagyon gáz, könnyen leér az alja. A hangolása inkább sportos, mint lágy, de nem vesét rázóan, Mo.-n még épp elmegy, autópályán teljesen OK. Ami viszont nem, az az autópályás (tartós 130-140 Km/h) fogyasztás: többszöri méréssel (1 személy, klíma nélkül, sok tempomat-használattal) sem sikerült 8.0 l/100 km alá vinni pályán, városban 6,5-8l/100 km között van. Itt kérdőjeleződött meg bennem az autó létének értelme. Ezt ugyanis nemcsak a mai dízelek, hanem a jobb 1.6 benzinesek is simán, röhögve lepipálják+ott nem kell aggódnom 1-1 necces országúti előzés kapcsán. Talán a Prius III. 1.8 motorja már elég lenne egy ilyen kasztniba, illetve remek lenne (főleg a fogyasztás szempontjából), ha kizárólag elektromos hajtással is tudna közlekedni az autó a Priushoz hasonlóan. Itt csak a Start-Stop rendszer működik, ami max. városban segít egy kicsit a fogyin. Mivel az Insight-ról is az első tesztekben itthon és külföldön egyaránt a fenti soraimhoz hasonló tesztelői véleményeket olvastam, így azt gondolom összegzésként, hogy ebben a méretosztályban finomodnia kell még a hibrid technológiának ahhoz, hogy igazi alternatívát jelentsen az "egyéb" típusokkal szemben.

- Semmi!

Fenntartási költség (6) Évjárat 2008
Megbízhatóság (9) Vezetett km 20000
Előző autója? Astra 1.6 Következő autója? ?
Verdikt (5.6/10)

Honda Civic 2006 (2006)