Autók » BMW » 5 (2003-2010)

5 530D

Szép kislány

Már vagy 6 BMW-m volt (a legkisebb is 323-as), de meg kell mondanom, hogy műszakilag ez az auto messze a legjobb. Nagyon jónak tartom a DynamicDrive-ot, az Aktív kormányzást és az Adaptív lámpákat is. A motor gyárilag is hihetetlenül nyomatékos, némi chip tuninggal pedig nekem elérte a 650Nm-t és a 280 LE-t. Szerencsére kézi váltós, nem szeretem az atumatát mert olyan érzés mintha gumikötélen rángatnám az autót. Egy baj van csak a chip-el, az autót nem erre tervezték, amit az is alátámaszt hogy nemrég kellett kompletten kuplungot és lendítőkereket cserélni rajta, és szerintem nem én vagyok a falábú.
A műszaki tökéletesség és a csodálatos külső design ellenére a belső tere úgy érzem elvesztette azt a régi BMW-feelinget, amit imádtam. A belső design csúcsa az E39 volt számomra.
Röviden összefoglalva hihetetlen menetteljesítmény, stabilitás és dinamika jellemzi az autót, melynek árán a belsőt meg lehet szokni.

- Még garanciális korában 90000Km-nél komplett motorcseréje volt szegénykémnek, mert valam szétesett a szívósorban és bekapta, ledarálta. Az egyik adaptív lámpa bekrepált, de ez is garis csere volt.

Wallis Motor Kft

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003