Autók » Audi » A4 (2004-2008)

A4 1,9 TDI

Garantált bukás 9 hónap alatt!

0 Km
Átvételkor sérült díszléc jobb hátsó ajtónál M5 kicserélte
Törött volt, ezért lejárt a jobb oldali első és hátsó ajtó közötti takarólemez M5 kicserélte
Az autó elhúzott az egyik irányba és a kormányközép sem stimmelt M5 beállította
Szervizintervallum kijelző (long life) hibásan működik M5 nem tudja beállítani, ezért beállítja fix 15000
Kényszerszervíz 20.000km-nél
• Üzemanyag tank csere, mert kopog az autó hátulról M5 elvégzi a szervizt
M5 kicseréli az üa tankot
Koppanás nem szűnik meg! 2 nap Cserautó: Skoda Octavia fizetni kell érte, nincs kitakarítva
Táj.később: koppanás széria hiba nem szűntethető meg!
Szervizintervallum kijelző (long life) hibásan működik M5 2x próbálkozott újra, sikertelenül
Fékpedál rugózott fékezéskor, fékezés bizonytalanná vált M5 főfékhengert kicserélte
2 x kellett a szervizbe menni
-hiba bemutatása, majd csere
Nem lehetett az autót bezárni és nyitni a távirányítóval (egyikkel sem) M5 új kulcsokat rendelt
2 x kellett a szervizbe menni
-hiba bemutatása, majd csere Táj: másokkal is előfordult hibásak voltak a kulcsok!
Kipufogó rendszer hibát jelzett a műszerfal, Assistanceval beszéltem, autó szervizbe ismét, leadott hibalista:
• Kipuf.rendszer meghibásodott
• Szerviz.int.kijelző hibásan működik
• Távirányító ismét rossz
• Lassú elindulsákor az autó nyöszörög/huhog

• M5 izzítógyertyát cserélt
• M5 továbbra sem tudja javítani
• M5 rendelt új kulcsokat
• M5 nem jött rá a hiba okára 7 nap Csereautó: VW Bora
Levélváltás Eppel Úrral (Porsche HU vig), majd Gaál (M5 ig) úrral megállapodás, hogy átvizsgálják az autót és ha ++100%-kal javítható akkor megjavítják. Viszont ha újra hiba (hibasorozat) lépne fel akkor javasoltam az autócserét vagy az autó visszavásárlását. Gaál úr az autó visszavásárlását javasolta, amit én kizárólag az eredeti szerződés előtti állapot helyreállításával tudtam elfogadni.
Audi leadva az alábbi teljeskörű hibalistával:
• Motor kontroll lámpa világít
• Szerviz.in. kijelző hibásan működik
• Távirányító hibás
• 1 fokozatban furcsa hang
• 2 fokozatban hirtelen gyorsításkor remegés elölről
• Elinduláskor, megálláskor kopogás hátulról
• Rendszámtábla világítás bizonytalan
• Hatalmas a szélzaj az autóban
• Cd nem indul el huzamosabb utazást követően M5 produkció:
• Megszüntetve
• Javíthatatlan
• Kicserélve
• Megszüntetve
• Időnként előjön
• Nem javítható, tipushiba
• Kijavítva
• Nem tudnak vele mit kezdeni
• Kicserélve 11nap Csereautó: Audi A4
Az M5 igazgatója Gaál úr próbálta átadni a kijavított autót, amit továbbra is hibás volt. Kértek még 2 napot, utána átadták, bár hiába.

Levélváltás Eppel úrral, majd találkozó Mátrabérci (Porsche HU mark.ig) úrral, Markos (Vevőszolg) úrral és Farkas (Vevőszolg) úrral, az Audit ott hagytam náluk teljes átvilágításra és a maradék két esetleg javítható főhiba orvoslására:

• Szerviz.in. kijelző hibásan működik
• Hatalmas a szélzaj az autóban Porsche Pest javítások:
• Szonda cserélve (siker bizonytalan még)
• B.E gumitömítés cserélve
Szélzaj nem szűnt meg, ajtó nehezen csukódik 8 nap Cserautó: Audi A6
Időszakos szerviz elvégezve és tempomat beépítése az autóba! Computer kinullázva! Fél tank üa.kiautózva!
Szerdán hoztam el az autót, pénteken ismét jelzett a motorkontroll lámpa M5 relét cserélt az autóban 1 nap Csereautó: Skoda Octavia
Üres tankkal!
Szombat / vasárnap újra bekapcsolt a motorkontroll lámpa Audi a Porsche Pestnél 4 nap Csereautó: VW Passat
Szerviz alatt ismét elromlott az autó, bekapcsolt a motorkontroll lámpa.
Eredmény: Gyári hibás autó 44 nap
AUDI ajánlata:
1. használt kb 11hónapos hasonlóan felszerelt ezüst A4
2. új 0km-es ezüst v. fekete A4, kérnek még rá 600eFt-ot, mert az autó értéke 9M Ft
Kérésem:
Porsche Szegednél van egy 8,2MFt érétkű az enyémmel megegyező színű A4
Később megállapodás az Audi visszavásárlásáról, merthogy nem sikerül egyeztetni az álláspontokat – AUDI nem tágít, vigyem az általuk felkínált autókat és ENNYI!
Próbáltam később újra egyeztetni a Szegedi A4 ügyében, maradnék még Audi ügyfél, ha lehet.
AUDI: sajnos a szegedi A4 elkelt
Megjegyzés: Porsche Szegednél az autó még meg van! (06.08-án)
AUDI-t visszavásárolták, leadásakor ismét elromlott a távirányító. M5 Weltautónál árulják extra Weltautó Garival! Szervizfüzet nélkül.

- Az autó elhúzott az egyik irányba és a kormányközép sem stimmelt
- Szervizintervallum kijelző (long life) hibásan működik
- Üzemanyag tank csere, mert kopog az autó hátulról
- Főfékhenger csere
- Kulcsok meghibásodtak (4x)
- Kipufogó rendszer hibát jelzett a műszerfal
- Cd nem indul el huzamosabb utazást követően

44 napot állt szervízben:
M5 és Pestnél
Bár mindíg roppant kedvesek voltak velem és segítőkészek, de sajna nem jött össze a javítás, csak gyűltek a hibák

Fenntartási költség (7) Évjárat 2005
Előző autója? Nubira Következő autója? VW EOS 2.0 FSI
Verdikt (5.2/10)

Audi A4 2004 (2004 - 2007)