Autók » Honda » Civic (1995-2001)

Civic 1.5 VTEC (5 ajtós)

Honda Civic 5 ajtóval - inkább japán, mint angol

Egy hondánál negatívumként csak azt lehet leírni, hogy miért nem képesek olyan autót készíteni, amibe nem kell benzin, a gyík bp-i utakat is bírja, és a kedves hondaembléma tolvajoknak sem enged.
1,5ccm 114Le 5 doors= városi rugalmasság, kényelmes utazás autópályán, rakodási lehetőség.

Fogyasztása kiváló (már-már versenyszik egy diesellel), olajat nekem egy csöppet nem evett még. Ez szinte hihetetlen. Ez is bizonyítja (mert így volt9, ha egy honda motor megfelelően van üzemeltetve, annak 300e-ig biztos semmi baja. Ha 170e-nél egy deka olajat nem eszik (és nem 100km-re tekintve, hanem amióta megvettem, közel 3év), még sokáig nem lesz baja) Pedig én is hondásan vezetek.

Ajánlom: annak, aki megbízhatóságot, dinamizmust szeretne kis költségvetésből.
Nem ajánlom: annak, aki.... ....aki nem szereti a honda pörgős motorjait, a honda feelinget.

Infó: A Honda adja el a legtöbb motort a világon, van miből kamatoztatni a tudást.

- Nos, a kötelező szervizeket nem taglalnám, csak néhány szóban:
- olaj+szűrő (én 10e-nként), levegőszűrő 1x, gyertyák 1x, szíjak 1x amikor megvettem (senkiben nem bízok :) )
- A nem kötelezők:
- féltengely (bal-jobb); amikor megvettem, akkor néha-néha teljesen alászedve éppenhogy előfordult egy-egy halk kattanás, csere nemrég. Tehát, ha megjön a katt. akkor még simán elmegy 30e-t, csak ezután kezd tényleg zavaróvá, cseréje indokoltá válni.
- Sajnos a sok "tükrömet nem érzem, ezért csak vigyük el a parkoló autóét is" köcsög miatt minden egyes leállásomkor a tükrömet be kell hajtanom, így a baloldali mechanikája bemondta az unalmasz. Fityeg, a menetszél benyomja. Amíg nincs új, fekete szigetelőszalag megjárja. (Ja-jaj ez már súrolja az igénytelenség határát, de még belefér, hisz tényleg nem látszik.)
- Amit kéne cserélni: szilentek (Köszönjük Főpolg.mester Úr) (Ha nem fér bele, cenzúrázható) :))
- Bár egy kicsit hosszúra sikeredett a hibalista, de mindez szinte észrevehetetlen. Aki soknak találja vegyen egy nem hondát.

Saját, akiben hiszek, bízom, mert Ő javítani, segíteni akar, nem lehúzni + villamosmérnökként minden elektromos kérdést magam oldok meg.
Márkaszervizek= rablóbanda. (akinek nem inge ne vegye magára, de van ilyen?) Még szerencse, hogy nem a saját bőrömön kellett mindezt megéreznem.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1997
Előző autója? Következő autója? HONDA, de sajnálnám a mostanit lecserélni!!!
Verdikt (8.3/10)

Honda Civic 1995 (1996 - 2001)