Autók » Mazda » 121 (1987-1990)

121 1.3 Lx

Nagy szerelem

Az autót egy ismerős autószerelő tanácsára vettük, korábban mentem egy hasonlóval és nagyon tetszett. Törött volt amit részben saját kezűleg javítottam, így most nyolc együtt töltött év után itt-ott rozsdafoltok mutatkoznak. Az ép példányon semmi ilyen nincs. Külön extrája, ami nagyon tetszik az egész tetőt elfoglaló "bőrtető" amit még egy légkondi sem tudott túlszárnyalni. Ez még 17 év használat és egy fejreállás után is rendesen működik és zár, nyáron igazi élmény. Fogyasztása tojáson vezetve 5.5 liter de 7 fölé még soha nem ment. Az enyém kézi szivatós ez némi előny. Kaptam hozzá egy német nyelvű gépkönyvet is innen szervizelem és intézem a karbantartást. Most, hogy a család négytagú lett kissé szűkösen férünk el benne, de voltunk már öten sátorozni is nyáron. Mindig azt mondom, hogy segít fejleszteni a kreativitásomat a pakolása. Eltolható hátsó üléssor van benne, ami néhány mai autóban extraként szerepel. Nagyon megbízható fürge autó 100-ig kevés az ellenfél, az fölött azonban elfogy a szufla. Nagyon szeretjük, ha el kell adni biztos, hogy könnyek gördülnek a szememből, olyan közel áll hozzánk. Aki olcsó (már 100.000-ért láttam) megbízható autót szeretne annak tudom ajánlani, engem még egyszer sem hagyott cserben, mindig, repkedő minuszban is indult. Hozza a Japán autótól elvárható dolgokat, pontos váltó, jó futómú, korának megfelelő technika. 100.000-nél volt vezérmőszíj csere, és 20.000-ként gyertya csere. 10.000-ként olajcsere már Valvoline Top Life 10W-40-t kap. A vízpumpa most szólalt meg benne, de a szerelő szerint amíg nem folyik addig jó. Műszaki adatai egy régi 90-es katalógus szerint: 60 Le, 100Nm 3000-es fordulaton, 160Km/h vmax.Következő is japcsi autó lesz, ha veszek.

- Kipufogó hátsó dob és hosszú cső(20.000Ft) , féltengely(8.000Ft), két égő.

Ismerős

Fenntartási költség (8) Évjárat 1989