Autók » Daewoo » Kalos (2002-2004)

Kalos 1,2

Tesco autó

A muter vette az autót,amit lepaszolt nekem.Nullosan vette,és servó nélkül.És ezt egy nőnek igy vezetni kínszenvedés.Inkább vett egy micrát.Én nem akartam,de mivel lizinges volt,és visszaadni nagy bukta lett volna anyagilag,hát átvettem tőle.Én aki sedánokhoz volt szokva,furcsa volt ez az auto.Elöször is furcsa volt hogy magasan ülük benne.A belső is igen messze van a felső középkategóriátol.Még a tíz éves modellekhez viszonyítva is..Ronda szürke desing.A kormány meg egyenesen szörnyű.Ennél csúnyábbat nem is lehetett volna tenni bele.Az ülések nem olyan rosszak,persze minimális az oldaltartásuk.De talán ez nem is baj,mert az autóval a nagyobb sebességű kanyarvétel nem ajánlott.A futómű lágy.Ennek előnye ,hogy méretéhez képest jó az utazó konfort,de a kanyarvétel már odafigyelést igényel,mert az autó igen alulkormányozott.És a gyári gumik sem partnerek ebben.A fék átlagos,meg lehet álni vele.Semmi több.A váltót csak az találja elfogadhatónak,aki elötte francia kocsival járt.Hosszú uton akadozva jár.Ez egy vacak nyúlós váltó.A motorról meg szinte semmi jót nem tudok írni,csak talán annyit,hogy autópálya tempónál is visz.halk.Dinamikát ne várjunk tőle.Alacsony fordulaton nagyon erötlen,sőt botrányosan gyenge.Pörgetve némi dinamikát lehet produkálni,de hamar leforog,és 4500-tól ,már csak a hangja nő,a tel.nem.A fogyasztása a kategóriához mérten szerintem magas.Ennek az autónak nincs vezetési élménye.Vezettem már több kategóriaazonos autót,és valamennyit jobb volt vezetni.(suzuki,micra,peugeot206 ).Ez az autó csak tényleg arról szól,hogy kevés pénzért,egy jól pakolható,kategóriájában igen tágas közlekedési eszközt kapsz.Megszokni meg lehet,megszeretni nem.Még annyit,hogy az autó illesztései szépre sikeredtek,és jonbban néz ki kívülről,mint fordítva.

- semmi

Fenntartási költség (6) Évjárat 2003
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 20000
Előző autója? 626 Következő autója?
Verdikt (4.6/10)

Daewoo Kalos 2002