Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2,6 V6 Elgance

Feltűnés nélküli erőgép, főleg autópályára

Egy kereskedőnél akadtam rá, amikor az előző ugyanilyen, de 1,6-os vectrámat terveztem lecserélni, főleg a harmatgyenge motorja miatt. Bejött! A különbséget zongorázni lehetne! A 170 lóerő, 265Nm nyomatékkal egy egész más dimenzióba repített, bár a kocsi tömege miatt azért nem egy bakkecske lámpaváltásnál. De aztán...Én főleg autópályán vagy országúton használom, ahol jól jön a nagy teljesítmény. Mivel Caravan, iszonyú sokat lehet bele pakolni (szoktunk is). A nagy csomagtér szerintem egy kicsit a hátsó utastér rovására ment. Mögöttem nemigen lehet elférni, bár hozzáteszem, hogy én 196 cm magas vagyok:-)
Van egy bosszantó dolog, nevezetesen a motordiagnosztika lámpa (sárga), mely rendszeresen kigyullad, ha az ember főleg városban tüttyög vele. Általában megoldódik egy kis autópályás használat utan.
A másik gond inkább személyes. Van egy kis porckorongsérvem, ami miatt rettenetesen megfájdul benne a derekám, már akár 80-100 km után. Egyértelműen az ülést teszem ezért felelőssé (bár mindenfelé állítható), mert más -akár kisebb- autókban ez sokkal később következik be. Egyszer lehet, hogy csak emiatt fogom lecserélni:-(
Szóval nekem nagyon bejött, főleg a teljesítménye miatt. Autópályán meg lehet lepni vele egy-két mélynövésű, villogó kobakú marhát, amikor villogva utolérnek, majd megint lemaradnak a kis 1,6-os chiptuningolt akármilyükkel. Mindamellett nem egy presztizsautó, szóval faroknövelésre, vagy kissebbségi komplexus lekűzdésére nem való.
Fogyasztása:Autópályán 140 körül kb 9,5-10 liter; városban hmmm...
Tisztelettel
Tartuffe

- 1 db Lambda szonda sárga motorlámpa miatt, de végül a probléma nem oldódott meg véglegesen (37000Ft)
- Első féktárcsa pár kopás miatt (40000Ft)

Opel Újfalussy
Nagyon korrektek, kedvező áron.
(pl a 120 ezres karbantartást kb 110000Ft-ért csinálták, amire a Maxabo kb 180000 Ft-ot mondott!)

Fenntartási költség (4) Évjárat 2001
Előző autója? Vectra Caravan 1,6 Következő autója? Még megvan és nincs ötletem