Autók » Ford » Orion (1983-1990)

Orion 1.6-D,Ghia

Ford Orion 1.6D GHIA. Nem 10 évre gyártották

EZ a 3. autóm eddig,de nagyon meg vagyok vele elégedve.Egy Golf 2-gti ből ültem át ebbe,az autóba,de annak ellenére ,hogy néhányan írják " lomha" szerintem városban nagyon is dinamikus, rugalmas,lámpánál simán gyorsulja a középkategóriás kocsikat,ha nem bambulunk el. Autópályán 140-el még most is szivesen megy.Egyébként ezt a nyolc évet igen intenzív terhelés mellett "élte" meg az autó ,szinte mindíg túlterhelve(kőmüves) szerszámokkal,utasokkal,tetőcsomagtartóval,sőt utánfutóval is.Talán ezért használódtak el azok az alkatrészek amiket cseréltem.DE még mindíg bírja!!!
Hidegen is indul.
A motort az örökkévalóságra gyártották (szerintem)
Az adagolóhoz,motorhoz,még nem kellet nyúlni.
Végső esetben étolajjal is elmegy.
Nekem bejött!
Addig nem szállok ki belőle,amig megy.Újabbat lehet hogy kapok,de jobbat biztosan nem!

- komplett kupplung szerkezet ,sebváltóban nyelestengelycsapágy,göbbfejek elől/lengéscsillapítók,hátul a rugók,első féktárcsák,nyomtávrudak,izzítógyertyák,féltengelycsukló.A többi dolog (olaj/szürők,szíjak stb.)rendszeresen szükséges idöben történtek.

Saját magam csináltam mindent(nagyon egyszerű szerkezet,átgondolt hozzáálással meg lehet javítani házilag is)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1988
Előző autója? Golf GTI 1.8 Következő autója? Még nem Készülök