Autók » Volkswagen » Golf (1997-2007)

Golf 1.4i

A jó kis Golf IV

Nagyon megkedveltem, mert olyan kocsi, amelyik az ember szívéhez nő. Persze nem az a tipus vagyok, akinek évente, vagy esetleg kétévente új kocsi, vagy kocsiváltás kell. Az előző kocsim után pazar volt még kényelmesen kárpitozott ülés is, amit védtem, amennyire csak tudtam (kisebb-nagyobb sikerrel). Nem vezetek öregesen, sem túl sportosan (1,4i-vel nem is lehet túlzásba vinni), de megszokta az enyhén gyorsabb utazgatást, a gyors indulást, a hirtelen gyorsulást, és üde és fiatalos maradt a motor! A fogyasztás még akkor sem ment az átlagos 7 fölé túlságosan, ha a sztrádán megpörgettem a motrot (ami nálam nem feltétlenül jelent 150-es, 160-as száguldozást. Olyan 120 és 140 között.) Egyszóval jó kocsi. A szívem sajgott, mikor úgy döntöttem, hogy lecserélem.

- 1) Az ablaktörlő kiugrott a helyéből (a "csuklójánál"), pont olyan helyen, hogy felülről már ne, alulról még ne lehessen elérni. Hosszadalmas procedúra követte ezt, amely során (tél lévén) eltöredezett a szélvédő alsó részén lévő műanyag sáv (nem tudom jobban leírni, sajnálom), és egy rakás csavar meg miegymás kiszedése (s jónéhány szent leszedése) után vissza tudtuk illeszteni. Két hét múlva újra kiugrott. És mikor ugrott ki? Esőben!
- 2) Nem sípol, ha égve hagyom a fényt. Sebaj, ha kikapcsolom a motrot, úgyis csak a parkolófények világítanak. Kibírom. Az ember azt hinné, kisebb javításról van szó. Hát nem. Állítólag szét kell hozzá szerelni az egész első ajtót, stb. stb. Nem tudom, igaz-e, de borzalmasan drága (ahhoz képest, hogy egy ilyen kis semmiséget kell rendbehozni).
- 3) Kinyitom a sofőr ajtaját, nem gyullad fel a beltéri lámpa. Zavaró. Világosban nem annyira, sötétben viszont nagyon. Na pesze, fel lehet nyúlni és mechanikusan felkapcsolni. Úgy működik.
- Más nem volt. Remélem nem is lesz. Megbízható jószág.

VW szerviz. Elégedett vagyok velük.

Fenntartási költség (5) Évjárat 2003
Előző autója? Következő autója? Honda Civic
Verdikt (7.3/10)

Volkswagen Golf 1997 (2004 - 2007)