Autók » Mercedes-Benz » C (1993-2000)

C C180 Classic

Éppencsak, de már Mercedes

Megpróbálok objektív véleményt alkotni, hogy legyen értelme, haszna azok számára, akik olvassák.
Volt már jónéhány autóm, mégtöbbhöz volt szerencsém rövidebb-hosszabb próbaútra, de nem sok értelme van hasonlítgatni, mert Mercedest csak Mercedessel lehet összehasonlítani.
Méretét tekintve - elférünk benne - még csak 2 gyerek van.
Hiányzik az alapváltozatban nem lehajtható hátsó üléstámla, de a kategóriában átlagosnál talán kicsit nagyobb a csomagtartó. Nem is értem, hogy egy amúgy klímás, abs-es, asr-el, meg 4 légzsákkal, cd-vel, elektromos dolgokkal szerelt, újonnan (1998.09) 8.911.000 Ft-ba kerülő autóból ezt miért hagyták ki...
Teljesítmény - kevés bele az 1.8-as motor, ez biztos - főleg 4 személlyel, klímával - az 1,4 tonnás kocsiba legalább 20-30%-al erősebb, nyomatékosabb motor dukálna, erről kár is többet írni. Ettől függetlenűl megszerettem nagyon, csak meg kellett szokni az előzés metodikáját (1.9 PDTDi SEAT volt előtte 1,5x ekkora nyomatékkal).
Végsebességét kár próbálgatni, nem száguldozásra való... én egyszer azért megtettem - 210 körül ment óra szerint, ami annyit jelent, hogy a gyári 193-at megfutja biztos.
Kényelmes sebességtartománya 160-170-nél ér véget, felette nincs értelme, de ott még úgy érzi az ember, hogy a világ végéig elmenne.
Fogyasztása 8,5-10 liter, erről is lehetne beszélni, hogy sok vagy kevés...ennyi. Inkább fogyasszon ez a kocsi 9-et nekem, mint egy 1,8-as bármimásmárka 7-et :)
Kényelmes, masszív, 110-120-ig még csendes is - de hangsúlyozom, hogy az összehasonlítás csak másik mercedessel reális, mert egy opel, vagy vw-hez képest 170-nél is csendes, de egy 210-eshez, vagy egy 140-eshez képest nem.
Alább olvasható, hogy mi romlott, kopott, tört el, de a fenntartási ktg-re jellemző, hogy ( pesti, meg pest környéki utak adnak neki nap-mint-nap) a felsoroltak javítása, cseréje + 2x10ekm-es olajcsere, szűrőkkel, +4 gyertya összesen kb. 120eFt-ot tett ki eddig, pedig nem tesco-s olajat tettünk bele :), ami a nálam eltöltött 16 hónap alatt jobb, mint reális.

- Légtömegmérő, Kardáncsapágy, rugótörés(1elöl-1hátul), alsó gömbfej, üzemenyagszint visszajelző (most is rossz)

Saját szerelő + Mercedes fórumról a hozzáértő mester a szaktanácsokkal :)

Üllői BOSCH szerviz - csak diagnosztikára - de arra kiválóak, gyorsak rugalmasak

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998
Megbízhatóság (9) Vezetett km 22000
Előző autója? Honda,SEAT,Opel,Ford Következő autója? Nagyobb kombi benzines E240<
Verdikt (8.1/10)

Mercedes-Benz C 1993