Autók » Mazda » Rx-8 (2003)

Rx-8 Revolution

60 000 km.-ig bírja a Wankel motor

kb. 400 darab itthon eladott autóból csak egy ment motorcsere nélkül 100 000 km.-t, Mazda Motor Hungary és szervizek szerint is. A második motorcsere már nem garanciális. Hogy képzelem, hogy cserénél ujraidul a garancia, akkor kétévente örökre cserélhetném a motort! (Ezek szerint a jövőben sem terveznek tartósabbat gyártani.) Egy halom utasítást betartottam, hogy ne menjen tönkre: csak gyári olaj, fogyó olajnálnál rögtön tölteni, bemelegedés után még egy-két percig ötezres fordulat alatt haszbnálni, három ezres fordulat alatt sose gyorsulj, gyertyákkal ne menjen túl sokat...Ja, és 1 800 000 volt a motorcsere.
A menet tulajdonságai kitűnőek, csak hajtani kell.
Fogyasztása így is úgy is sok.
Hidegindítási típushiba.
Mazda Assistance hasznos dolog.

- motor kétszer, kuplung tárcsa kétszer, motorbak, lambdaszonda, katalizátor

Auto Fokus (M3), Mirai, D&W

Fenntartási költség (1) Évjárat 2004