Egy rakás fejlesztéssel vérezte fel magát hazai versenyére, a pénteki szabadedzések alapján mégis az esélytelenek nyugalmával vághat neki a Forma–1-es Osztrák Nagydíj folytatásának a Red Bull, mivel Max Verstappen két negyedik helye a legcombosabb, amit az első két szabadedzésről fel tud mutatni a csapat. Az RB22-vel sem a négyszeres világbajnok, sem csapattársa, Isack Hadjar nem volt elégedett, és nem elég, hogy a holland hátránya a második edzésen több mint fél másodpercre rúgott, technikai gondok nehezítették a munkát.
Mindemellett történt egy olyan jelenet, amelyet a televíziós közvetítésben nem, hanem csak utólag, a közösségi médiában mutattak meg. A késő délutáni órákban rendezett gyakorláson
Verstappen és George Russell messzi földön híres „barátsága” újabb felvonásához érkezett, melyet a Red Bull a középső ujjával nyugtázott.
A súrlódást az váltotta ki, hogy a két versenyző a 7–8-as kanyarkombinációban találkozott egymással, Verstappen pedig úgy érezte, hogy a brit akadályozta őt, írta az esetről a PlanetF1.com.
Things got a bit too close for comfort between George Russell and Max Verstappen in FP2! 😳#F1 #AustrianGP pic.twitter.com/xOEEKSllut
— Formula 1 (@F1) June 26, 2026
Kettejük viharos kapcsolata még 2024-re nyúlik vissza, amikor a Katari Nagydíj időmérő edzésén Verstappentől elvették a pole-pozíciót, amiért megzavarta Russellt a felvezető körén. A Mercedes pilótája által szuperveszélyesnek megbélyegzett esetet feltartásnak minősítették, és ő profitált abból, hogy a Red Bull-os ellenfele egyhelyes rajtbüntetést kapott.
Verstappen a történtek után élesen bírálta Russellt, aki azzal vádolta őt, hogy a holland megfenyegette, hogy szándékosan neki fog ütközni. „Még nem láttam ilyet, hogy valaki ennyire próbálja megfúrni a másikat. Minden tiszteletem elvesztettem iránta. Ő egy kétszínű ember, aki máshogy viselkedik a kamerák előtt, mint amikor nincsenek ott a kamerák” – mondta a britről az eset idején.
Megint Russell ülésével hozták szóba Verstappent
Az Osztrák Nagydíj hétvégéjén is kettejük körül forgott minden, miután szárnyra kapott a hír, hogy Verstappen a Red Bullnál 2028 végéig érvényes szerződése ellenére kiütheti Russellt a Mercedes üléséből. Az ezzel kapcsolatos híreszteléseket a brit kategorikusan cáfolta.
„100 százalék, hogy jövőre itt fogok versenyezni. Erről nem is beszéltünk, mert nem kell beszélnünk róla. Nem akarok belemenni a részletek, de még csak egy kérdőjel sincs. Jövőre viszont itt leszek, pont” – idézte a hatszoros futamgyőztest a Sky Sports F1.
Borítókép: Skuta Dávid/Totalcar










