Méretes jégtáblákkal bombázta egy kamionos az autósokat az M7-esen
- Hatalmas jégtáblák hullottak egy kamionról az M7-es autópályán.
- Az autósok lemaradtak, így senkit sem találtak el a többkilós táblák.
- Nem csak az autósokra lehet veszélyes, ha nem takarítják le a ponyvát.
Veszélyes pillanatokat rögzített egy forgalomfigyelő kamera az M7-es autópálya fonyódi szakaszán. Egy terelésből kihajtó kamion pótkocsijának tetejéről súlyos jégtáblák repültek le, ahogy a szerelvény gyorsult. Szerencsére a kamion mögött haladó autósok kellően lemaradtak, így nem kaptak a bombákból, amik akár súlyos balesetet is okozhattak volna.
A pótkocsi tetején maradt jég nem csak az autósokra nézve veszélyes. Kanyarban – például egy körforgalomban – könnyedén lecsúszhatnak az akár több tízkilós jégtáblák és a gyalogosokat, bicikliseket is eltalálhatják. Éppen ezért jogos elvárás, hogy a kamionosok takarítsák le a ponyva tetejét jégeső, fagy vagy hevesebb havazás után, ehhez az üzemeltetők pedig biztosítsák a megfelelő eszközöket.
Megkérdeztem a Kreszprofesszort, hogy milyen szabályok vonatkoznak ilyen téren a kamionosokra. Elmondása szerint a KRESZ konkrétan nem szabályozza azt, hogy az ilyen helyzetet hogyan kell elkerülni, csak a rakomány megfelelő rögzítését köti ki. Azonban ha egy ilyen jégtáblával balesetet okoz a kamionos, akkor közúti veszélyeztetés miatt felelősségre vonható.
