Autók » Audi » A6 (1997-2004)

A6 2,5 V6 TDI

Ha nincs elég bajod, akkor vegyél Audit

Az autó újonnan pár kilóméterrel került hozzánk, és mindenki istenítette, mondván ennél jobb autó....(?). Igen nagyon drága volt (12,3 M) mindenféle extra felszereltséggel megáldva. Ezzel nem is mondanám, hogy gond lett volna akár egyszer is. A küls? olyan amilyen ezen nem isgazán vitatkoznék, mert izlések és pofonok. A használhatóság szempontja egy ilyen autónál, amit az ember nagytávolságokon használ, pláne ha mindig id?re kell menni.
Eleinte rettenetesen meg voltam vele elégedve, ment mint a hurrikán. Kicsit sokat fogyasztott (kés?bb rá kellett jönnöm, hogy majdnem ugyanazt a teljesítményt kapom egy 1,9PDTDI-t?l csak átlag 7 literes fogyival), de kit érdekel, mikor egy ilyen rettenetes hangú csodával rohangálhat az ember. Az els? gond, miért is ne külföldön, Milánó mellett jött. Úgy otthagyott az autó, hogy azt sem mondta, hogy fogd meg...a bels? sávban természetesen...ááááááá nem lettem ideges. Majd megálltam vele...elindult...ment, de 3000 fordulat felett leoldott...és nem reagált semmilyen gázmozdulatra...majd megint ment valameddig. Átverg?dtem vele az Alpokon, mert az id? szorítása, és elvittem Nürnbergen a nagyobbik Audi szervízbe. Ott azt mondták, hogy a vacak olasz gázolaj eltömítette a gázolajsz?r?t, és a cseréjével meg is oldódott a probléma. Kiértem vele az autópájára és megint. Hazajöttünk valahogy. Két hét m?hely nyelte az id?nket. Valamiért mindig elkoptak a hátsó fékbetétek. Majd kezd?dött a váltós móka (ja nem mondtam autómata volt az istenadta). Ny gyíííí D be pakoltam és....elindultunk hátra.. na h????? nem erre akartam. Motor leállít, vár pár percet, majd megy minden. Szervíz: akkor hozza ha csinálja (?) Ember végigtolassak a városon?!?!?! A váltóval volt még pár móka, minthogy D fokozat, és.......nem történik semmi. Na mindegy szerintem egy ilyen prémium kategóriás autónak nem lenne szabad ilyeneket csinálnia, mert nem illik hozzá.
Legalább a sokat szidott Alfámmal elmegyek ahova akarok bármikor, és csodák-csodája vissza is jövök.

- Váltó autómatika
- Légtömegmér?
- 3 szett fékbetét
- 2 szett féktárcsa
- Motortartó bak

Fenntartási költség (1) Évjárat 2001
Előző autója? 156 1,8 TS Következő autója? Alfa Romeo 156 1,8TS
Verdikt (2.5/10)

Audi A6 1997 (1997 - 2004)