Autók » Lada » 1200, 1300 (1970-1988)

1200, 1300 1200s

A fehér cigány

Régi álmom volt egy piros zsiga, igazából nem is tudom, hogy miért, talán azért mert az volt az első autó amit vezettem még gyerekkoromban:) Továbbá 198cm magas lévén szerettem volna egy olyan autót, ahol a 48-as lábammal a pedálra lépve

1. Nem ugrik ki alólam az autó, mert a pedálnak nagy az útja, lehet vele játszani
2.Nem nyomom egyszere egy lábbal a féket és a gázt a nagyobb pedáltávolságok miatt.

Még csak most rakom a jogsit, de szenvedek azzal a nyugati fossal: igaz, hogy fordulékony, de annyira érzékeny, finom műszer, hogy számomra sokkal nehezebb vezetni mint a ladát, amin mindennek érzem a súlyát: a kormányt tekerni kell, a kuplungot tényleg ki kell nyomni (minden pedálnak van ellenálása, nem puha) egyszóval "dolgozni" kell az autóban, de valahogy ezáltal jobban is érzem, hogy mit is csinálok.

Sokat kerestem a megfelelő autót, nem szabad gyosrsan dönteni, szerintem jobb ha előtte egy pár kocsit végignézel, és viszel magaddal autószerelőt, én így tettem.

Megnéztük a kocsit, kérdeztem a haveromat, hogy megéri-e, ő azt mondta, hogy persze, jó állapotban van.Amikor beültünk az autóba hazafelé, akkor megkérdezte,hogy: ugye tudod hogy a váltóból ömlik az olaj? És a hátsó sárvédó ív foltozva volt? Kicsit ideges lettem, de végülis belenyugodtam - ez egy 21 éves lada, a második (NŐI!) tulajtól, aki nagyon kímélve használta hétvégenként, arra gondoltam, hogy ennél jobb vétel nem is kell - hibája mindegyik autónak van. Tehát megvettem ezt az öreg cigányt, igaz, hogy 2106-ot szerettem volna, de ez egy jó 150.000-rel olcsóbb volt és belülről kifogástalan állapotban kaptam meg.

Haza vittük:
70 felett iszonyat búgás az utastérben plusz elkezd jönni a benzin szag. Azt hiszem a sokak által emlegetett Lada illat, az valójában benzin szag, de hazudtoljatok meg:)

Még sokat nem használtam (hátsó utakon bevásárlás), mivel még csak most jön a rutin ezért egészen idáig csak jót mondhattam volna róla, ha nem hagy minket cserben egy elszakadt ékszíjjal az autópályán. Habár még akkor is ment, csak a hűtővíz 2 kilométerenként felforrt és füstölgött a motor:) Az alkatrész nagyon olcsó hozzá, úgy hogy a javítása potom összeg volt.

Annak ellenére, hogy nem vitt miket tovább, még adok neki két dobást, és ha nem viselkedik jól, akkor megveszem a nagyobbik testvérét, amit eredetileg szerettem volna, egy 2106-os (1600-os) duplakereklámpás zsigát.

- Lerohadt alattunk, ahogyan Törökbálint felé mentünk az autópályán. (Világított a "töltés" jelzés, plusz lefulladt, utána beindult,de elforrt a víz és majdnem elfüstölt a motor.)Motorháztető kinyit, ékszíj elszakadva.
- - ékszíj csere
- - váltóolaj csere
- - biztosíték csere
- összesen: 6500 HUF
- azt hittem eldobom a telefont örömömben:)

Göd-re, egy megbízható szerelőhöz, aki maga is ladamániás, mint később kiderült neki is van otthon egy "ezerkecsója", amit nem szokott használni, csak néha beleül és élvezi a szagát:)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1987
Előző autója? Következő autója? vaz 2106